Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Titanium Legend Сад за сос

Photo
Video

Готвење зеленчук, ориз, тестенини или домашен сос? Нашиот сад за сос е тука за да ви го олесни животот. Ја има најдобрата нелеплива облога, траен е и лесно се чисти. Огноотпорната PPG Quantanium™ ги заклучува соковите и вкусовите на храната, додека рачката од нерѓосувачки челик овозможува лесно ракување, дури и кога е полн. Димензија: 16см.

Titanium Legend Сад за сос
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Готвење зеленчук, ориз, тестенини или домашен сос? Нашиот сад за сос е тука за да ви го олесни животот. Ја има најдобрата нелеплива облога, траен е и лесно се чисти. Огноотпорната PPG Quantanium™ ги заклучува соковите и вкусовите на храната, додека рачката од нерѓосувачки челик овозможува лесно ракување, дури и кога е полн. Димензија: 16см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Загрева до 2 пати побрзо

  Готвењето ќе биде побрзо затоа што овие тави загреваат и до 2 пати побрзо од садовите од алуминиум.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку потрошена ел. енергија

  Јаглеродниот челик се загрева побрзо и поефикасно, топлината трае подолго и заштедува дури до 50%2 помалку енергија на индукциските уреди.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку маснотии

  Потребно е само капка масло за готвење со Titanium legend садовите за готвење.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Од шпорет во рерна

  Гответе и печете со само еден сад, благодарение на рачките од нерѓосувачки челик.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Соодветни за сите шпорети

  Совршена комбинација на традиционална и модерни материјали кои овозможуваат готвење на сите шпорети.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Произведени во Шпанија

  Локалното производство во ЕУ го намалува јаглеродниот отпечаток.

Уживајте во готвењето со овој практичен Сад за сос

Овој сад за сос со долга рачка е супер ѕвездата на секојдневното готвење. Без разлика дали подготвувате вкусен оброк за еден или двајца, бебешка храна или само загревате супа, нашиот Delimano Titanium Legend Сад за сос ќе биде вашиот прв избор секој пат. Благодарение на специјалната конструкција, топлината се распределува рамномерно и постепено, за вкусни јадења полни со вкус. Време е да подготвувате топен кашкавал, овесна каша, доматен сос, пудинг и други јадења, без страв од прегорување или лепење.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Изработен да ве импресионира - со функционалност и модерен изглед

Вашите рецепти секогаш ќе излезат совршено, благодарение на јадрото од јаглероден челик кој обезбедува рамномерно распределување на топлината и трослојната облога зајакната со честички титаниум кои ги прават нашите садови за готвење отпорни и издржливи.

Финишот од емајл им дава премиум изглед со прави, модерни линии и визуелна привлечност.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Садот за сос комбинира два врвни материјали:

 • Емајлиран јаглероден челик, издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Овој материјал повеќе реагира на топлина, што значи дека брзо и рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајл облога обезбедува трајност, отпорност на корозија и одличен изглед без избледување.
 • QuanTanium® трослојната облога е основана на вода, зајакната со честички титаниум кои издржуваат до 25.000 циклуси на миење. Ова значи дека нуди неверојатна отпорност на гребење и трошење, додека истовремено ги задржува своите нелепливи карактеристики.

Како е изработена Titanium Legend облогата?

 1. Облога од емајлс

  За заштита од корозија и појава на дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимална спроводливост и распределување на топлината..

 3. Основа зајакната со честички титаниум

  За оптимално готвење и задржување на топлината.

 4. Лесно зајакнат среден слој

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Горен слој кој ослободува топлина

  За најдобрите нелепливи карактеристики.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е препознаен за својот соодност на цврстина наспорти тежина, зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на абразија. Резултатите се издржлива, нелеплива облога, отпорна на гребење, која овозможува готвење со малку маснотии и само капка масло.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Традицијата се запознава со практичноста

Садот за сос има рачки од нерѓсоувачки челик за да можете да го користите и во рерната. Двете димензии нудат специјален рецепт супа на дното.

Кога ќе завршите со готвењето, само ставете го Лонецот во машината за садови, за лесно миење.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

*Во споредба со тава за пржење од алуминиум со феромагнетско дно (споредбата е направена на јачина 7 на индукциски шпорет).

Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производство на нашите садови за готвење е 80% пониска отколку во 2018 год., и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Јадрото од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се изработени без PFOA. Локалното производство во Шпанија го намалува јаглеродниот отпечаток.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Дополнителни информации

 • Дијаметар: 16см
 • Дебелина: 1,5мм
 • Висина 7,3см
 • Соодветен за користење на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.
 • Безбеден за во рерна
 • Безбеден за во машина за садови
 • Изработен без PFOA
Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ