Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Titanium Legend Тава за палачинки 26см

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Зима, лето, утро или вечер, палачинките се секогаш добра идеја. Со оваа тава за палачинки, обложена со QuanTanium™ облога, секогаш ќе ги подготвите највкусните палачинки. Може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција. Софистицираниот дизајн и издржливите материјали ја прават оваа тава, незаменлив дел во вашата кујна. Рачката е од бакелит, за безбедно ракување. Дијаметар: 26см.

Titanium Legend Тава за палачинки 26см
1.290,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Зима, лето, утро или вечер, палачинките се секогаш добра идеја. Со оваа тава за палачинки, обложена со QuanTanium™ облога, секогаш ќе ги подготвите највкусните палачинки. Може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција. Софистицираниот дизајн и издржливите материјали ја прават оваа тава, незаменлив дел во вашата кујна. Рачката е од бакелит, за безбедно ракување. Дијаметар: 26см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Помалку масло

  Само неколку капки масло за идеално печени палачинки.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Помала потрошувачка на ел. енергија

  Тавата со јаглероден челик обезбедува рамномерно распоредување на топлина, се загрева побрзо, ја задржува топлината подолго и има до 90%* помала потрошувачка на енергија.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Поголема тежина

  Оваа тава за палачинки е за 22%** потешка.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Готвење на пониска температура

  За најдобри резултати и продолжена трајност, гответе на слаб до среден оган.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Произведена во Шпанија

  Локалното производоство во ЕУ, ја намалува емисијата на јаглерод.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Соодветна за секаков вид шпорети

  Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали, кои дозволуваат готвење на секаков вид шпорети.

*Споредено со тавите од алуминиум (споредбата е направена на ниво 7 на индукциски шпорет).

**Споредено со останатите Delimano Тави за палачинки.

Тава за палачинки одобрена од сите баби

Американски палачинки со боровинки или тенки француски палачинки со мармалад или чоколаден крем - изборот е ваш. Што и да посакате, оваа емајлирана тава за палачинки од јаглероден челик е тоа што ви е потребно за да подготвите здрав појадок, слатка попладневна ужина или вкусна вечера. Благодарение на ниските страни и нелепливата облога, можете лесно да ги превртувате и префрлате палачинките од тавата во чинија.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Ќе ве импресионира - со совршените палачинки и модерниот изглед

Вашите палачинки секогаш ќе бидат совршени благодарение на изработката од јаглероден челик која обезбедува рамномерно распределување на топлината, комбинирана со трослојна облога зајакната со честички титаниум, ја правата тавата издржлива и цврста.

Но, вие и вашите гости нема да биде импресионирани само од богатиот вкус на палачинките. Финишот од енамел дава премиум изглед со модерни линии ја прават тавата визуелно привлечна. А со дијаметарот од 26см, оваа тава е поголема од сите други тави за палачинки.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Совршена комбинација од традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Тавата за палачинки е комбинација од два врвни материјли:

 • Емајлиран јаглероден челик кој е издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Реагира на топлина, што значи дека брзо р рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајлирана облога обезбедува продолжена трајност, отпорност од корозија и одличен изглед без избледување.
 • Повеќеслојната QuanTanium® облога која во основата има вода, зајакната е со честички титаниум кои издржуваат до дури 25,000 циклуси на триење со вода. Ова значи, дека има одлична отпорност на гребење, абразија и трошење, додека во исто време ги одржува своите нелепливи карактеристики.

Како се прави Titanium Legend облогата?

 1. Емајл облога

  За заштита од корозија и дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимално спроводливост и распределување.

 3. Основа зајакната со честички титаниум.

  За оптимална зајакнатост.

 4. Лесно зајакната средна облога

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Идеална горна облога

  За најдобрите карактеристики на нелепливост.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е признат за својата голема цврстина во однос на тежината, со тоа зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на гребење. Резултатот е трајна облога, отпорна на гребење, овозможувајќи готвење со само една капка масло..

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Традицијата се среќава со практичноста

Со цел палачинките да бидат совршени секој пат, го додадовме нашиот омилен рецепт на дното на тавата, за да ви биде при рака секогаш кога ќе посакате. Децата ќе ги обожаваат!

Кога купот палачинки ќе биде доволно голем, ставете ја тавата во машината за садови за лесно чистење и уживајте во палачинките со вашиот омилен прелив.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan
Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производството на нашите садови за готвење е 80% помала отколку во 2018 год. и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Изработката од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се произведени без PFOA. Производството во Шпанија го намалува отпечатокот од јаглерод во природата.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Технички информации

 • Дијаметар: 26см
 • Безбедна рачка од бакелит, студена на допир (не е за употреба во рерна)
 • Дебелина: 1.8мм
 • Висина на ѕидови: 1.7см
 • Соодветна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција
 • Може да се мие во машина за садови
 • Нетоксични материјали кои не содржат PFOA
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star