Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Совршено дизајниран капак, идеален за сите Delimano Titanium Legend садови за готвење. Изработен е од калено стакло и рачка од нерѓосувачки челик, капакот може да се користи во рерна и е достапен во 3 димензии: 20, 24 и 28см.

Titanium Legend Стаклен капак
Од 690,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Совршено дизајниран капак, идеален за сите Delimano Titanium Legend садови за готвење. Изработен е од калено стакло и рачка од нерѓосувачки челик, капакот може да се користи во рерна и е достапен во 3 димензии: 20, 24 и 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимално искористете ги вашите Titanium Legend Садови за готвење со овој стаклен капак

Надградете ги вашите Delimano Titanium Legend Садови за готвење со елегантен стаклен капак. Овој капак има подобрен, рамен дизајн за полесно складирање (висината е само 3,2см) и рачка од нерѓосувачки челик. Капакот е изработен од проѕирно калено стакло и може да се користи во рерна, ако рецептите бараат затворен сад за време на печењето.

Delimano Titanium Legend Glass Lid

Вкусови на повидок

Delimano Titanium Legend Капакот е совршен за заклучување на вкусот и соковите во храната, додека готвите или печете. Овој огноотпорен стаклен капак ви овозможува да ја надгледувата храната без да треба да го кренете и да го прекинете процесот на готвење, што значи штедите енергија и време.

Delimano Titanium Legend Glass Lid

Цврст и направен да трае

Внимателно дизајниран капак за да ја надополни Delimano Titanium Legend линијата, овој капак може да се користи и во рерна на температура до 250 °C. Отпорен е на гребење и хемикалиии па ќе го користите со години. По готовењето, можете да го измиете во машина за садови.

Капакот е достапен во три димензии:

  • 20см,
  • 24см и
  • 28см.
Дополнителни информации

Дополнителни информации

  • Може да се користи во рерна до 250°C
  • Може да се мие во машина за садови
  • Прстен и рачка од нерѓосувачки челик
Delimano Titanium Legend Glass Lid

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star