Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Гответе со насмевка на лицето - овој прекрасен и висококвалитетен лонец е напревен за подготовка на највкусните јадења, кои потоа може да ги довршите во рерната. Изработен е од квалитетна PPG Quantanium™ облога, со голема отпорност на гребење и лепење, што го прави готвењето и печењето во овој лонец навистина лесно. Достапен во 20см и 24см.

Titanium Legend Лонец
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Гответе со насмевка на лицето - овој прекрасен и висококвалитетен лонец е напревен за подготовка на највкусните јадења, кои потоа може да ги довршите во рерната. Изработен е од квалитетна PPG Quantanium™ облога, со голема отпорност на гребење и лепење, што го прави готвењето и печењето во овој лонец навистина лесно. Достапен во 20см и 24см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Загрева до 2 пати побрзо

  Готвењето ќе биде побрзо затоа што овие тави загреваат и до 2 пати побрзо од садовите од алуминиум.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку потрошена ел. енергија

  Јаглеродниот челик се загрева побрзо и поефикасно, топлината трае подолго и заштедува дури до 50%2 помалку енергија на индукциските уреди.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку маснотии

  Потребно е само капка масло за готвење со Titanium legend садовите за готвење.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Од шпорет во рерна

  Гответе и печете со само еден сад, благодарение на рачките од нерѓосувачки челик.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Соодветни за сите шпорети

  Совршена комбинација на традиционална и модерни материјали кои овозможуваат готвење на сите шпорети.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Произведени во Шпанија

  Локалното производство во ЕУ го намалува јаглеродниот отпечаток.

Издржлив лонец за сите семејни рецепти

Идеална големина, соодветна за да подготвите јадење за целото семејство, овој лонец од 20 или 24см има идеални карактеристики кои ќе ви овозможат фантастични резултати секој пат кога ќе го користите. Изработен од емајлиран јаглероден челик, овој лонец е супер стилски и фантастично ќе изгледа во секоја модерна кујна.

Delimano Titanium Legend Casserole

Испробајте безброј рецепти со леснотија

Еве зошто не постојат ограничувања кога станува збор за експериментирање со нови рецепти или држење до докажани традиционални. Јадрото од јаглероден челик, кој обезбедува рамномерно распределување на топлината, во комбинација со трослојната облога зајакната со честички титаниум, ги прават нашите садови издрлжливи и отпорни.

Финишот од емајл им дава премиум изглед со прави, модерни линии и визуелна привлечност.

Delimano Titanium Legend Casserole

Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Лонецот комбинира два врвни материјали:

 • Емајлиран јаглероден челик, издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Овј материјал повеќе реагира на топлина, што значи дека брзо и рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајл облога обезбедува трајност, отпорност на корозија и одличен изглед без избледување.
 • QuanTanium® трослојната облога е основана на вода, зајакната со честички титаниум кои издржуваат до 25.000 циклуси на миење. Ова значи дека нуди неверојатна отпорност на гребење и трошење, додека истовремено ги задржува своите нелепливи карактеристики.

Како е изработена Titanium Legend облогата?

 1. Облога од емајлс

  За заштита од корозија и појава на дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимална спроводливост и распределување на топлината..

 3. Основа зајакната со честички титаниум

  За оптимално готвење и задржување на топлината.

 4. Лесно зајакнат среден слој

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Горен слој кој ослободува топлина

  За најдобрите нелепливи карактеристики.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Casserole

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е препознаен за својот соодност на цврстина наспорти тежина, зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на абразија. Резултатите се издржлива, нелеплива облога, отпорна на гребење, која овозможува готвење со малку маснотии и само капка масло.

Delimano Titanium Legend Casserole

Традицијата се запознава со практичноста

Лонецот има рачки од нерѓсоувачки челик за да можете да го користите и во рерната. Двете димензии нудат специјален рецепт супа на дното.

Кога ќе завршите со готвењето, само ставете го Лонецот во машината за садови, за лесно миење.

Delimano Titanium Legend Casserole

*Во споредба со тава за пржење од алуминиум со феромагнетско дно (споредбата е направена на јачина 7 на индукциски шпорет).

Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производство на нашите садови за готвење е 80% пониска отколку во 2018 год., и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Јадрото од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се изработени без PFOA. Локалното производство во Шпанија го намалува јаглеродниот отпечаток.

Про совет: Не ги фрлајте старите зеленчуци, користете ги за подготовка на вкусна супа.

Delimano Titanium Legend Casserole

Дополнителни информации

 • Дијаметар: 20 см и 24 см
 • Дебелина: 1.5 мм
 • Висина на ѕидот: 9 см и 10,9 см
 • Соодветен за сите шпорети, вклучувајќи и индукција
 • Безбеден за користење во рерна
 • Безбеден за миење во машина за садови
 • Произведени без PFOA
Delimano Titanium Legend Casserole

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ