Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Додаток за блендирање за Кујнски робот Deluxe

Photo
Video

Доколку поседувате Delimano Кујнски робот Deluxe и обожавате да подготвувате шејкови, свежи сокови или сосови, ова е вистинскиот додаток за вас. Овој практичен сад за блендирање, ќе ви помогне да ги подготвите омилените пијалоци со основата со мото од 1500W motor. Издржлив сад од стакло со капацитет од 1,5л, кој може да се мие во машина за садови.

Delimano Додаток за блендирање за Кујнски робот Deluxe
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Доколку поседувате Delimano Кујнски робот Deluxe и обожавате да подготвувате шејкови, свежи сокови или сосови, ова е вистинскиот додаток за вас. Овој практичен сад за блендирање, ќе ви помогне да ги подготвите омилените пијалоци со основата со мото од 1500W motor. Издржлив сад од стакло со капацитет од 1,5л, кој може да се мие во машина за садови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Искористете ја моќта на Кујнскиот робот со овој практичен сад за блендирање

Дали сте обожавател на шејкови полни витамини, домашни сладоледи или смрзнати маргарити? Овој сад – додаток за Кујнскиот робот е вистинскиот додаток за вас. Можете да додадете овошје, зеленчук, мраз, млеко или што и да посакате и за неколку секунди ќе добиете фантастичен пијалок за вас и вашите сакани.

Доволно голем за целото семејство

Delimano Kitchen Robot Deluxe Noir Professional Blending Jar has a capacity of 1.5l so it can whip up a few glasses of smoothie or juice simultaneously. It also includes a measuring scale so you can follow your recipe with ease.

Почестете ги гостите со совршена маргарита

Нема ништо подобро од идеално подготвен коктел, изладен до совршенство со фино раздробен мраз. Од замрзната маргарита, до мохито и сорбе, користете го блендерот за подготовка на совршено раздробен мраз за неколку секунди.

Дизајниран со грижа

Додатокот за блендирање за Delimano Кујнскиот робот Deluxe е дизајниран со особено внимание со цел да ви го обезбеди најдоброто искуство:

 • Повеќето садови за блендирање имаат само еден лагер во куќиштето на сечилото, но овој професионален сад за блендирање има два. Ова ја обезбедува неговата стабилност, трајност и ефикасност.
 • Специјално дизајниран со цел да биде потивок од останатите блендери.
 • Обликот на сечилата во комбинација со горе споменатата стабилност, овозможуваат дробење на мразот со леснотија.
 • Двоен капак – внатрешниот капак овозможува отворање и безбедно додавање состојки додека блендирате.

Безбеден за во машина

Садот за блендирање можете целосно да го расклопите, поради што тој е лесен за чистење и се спречува наталожување на остатоци од храна. По секоја употреба, ставете го во машина за садови.

Спецификации:

 • Материјал: стакло
 • Капацитет: 1,5л
 • Максимална температура на течностите: 55°C
 • Сечила: Нерѓосувачки челик
Технички карактеристики
Материјал не‘рѓосувачки челик, стакло

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ