Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Кујнски робот Deluxe Noir

Photo
Video
-27%

Подгответе тесто за леб, колачи, торти и многу повеќе со Delimano Кујнскиот робот Deluxe. Моќен мотор од 1500W сокриен во прекрасен дизајн од челик и црна боја, ќе ви обезбеди неверојатни резултати, секој пат. Големиот сад од нерѓосувачки челик собира до 2 кг тесто, а со трите додатоци ќе можете да месете тесто, мешате и матите слатки и кремасти десерти.

Delimano Кујнски робот Deluxe Noir

Редовна цена: 14.990,00 ден.


Специјална цена: 10.990,00 ден.

Од 9.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе тесто за леб, колачи, торти и многу повеќе со Delimano Кујнскиот робот Deluxe. Моќен мотор од 1500W сокриен во прекрасен дизајн од челик и црна боја, ќе ви обезбеди неверојатни резултати, секој пат. Големиот сад од нерѓосувачки челик собира до 2 кг тесто, а со трите додатоци ќе можете да месете тесто, мешате и матите слатки и кремасти десерти.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уште еден пар раце во кујната

Колку пати сте посакале уште еден пар раце додека подготвувате вкусна торта, леб или колачи за вашите сакани? Ви го претставуваме Delimano Кујнскиот робот Deluxe, вашиот нов асистент за безброј авантури во кујната!

Привлечен со својата сјајна црна боја, овој робот не само што изгледа добро, туку и ќе ви обезбеди неверојатни резултати благодарение на неговиот моќен мотор од 1500W. Големиот сад за матење со капацитет од 5,5л ќе ви овозможи подготовка на најголемите роденденски торти и без проблем ќе ја измати секоја капка од тестото. Доста губите време и енергија со рачно матење и дознајте колку побрзо можат рецептите да се најдат на вашата маса.

10 брзини за совршена торта, шлаг или колач

Delimano Кујнскиот робот Deluxe може да се користи за секакви задачи во кујната. Неговиот моќен мотор има 10 брзини, па можете да подготвите смеса за торта, шлаг или деликатни смеси за колачи, без никаков стрес. Едноставен и интуитивен дизајн кој го прават лесен за користење, само притиснете го копчето и изберете ја саканата брзина. За покомплицираните задачи како матење шлаг од белка од јајце, додадовме турбо брзина. Исто така, достапна е и функцијата за пулсирање.

Роботот постепено ќе ја намали/зголеми брзината додека ја менувате, без да престане да работи.

XL сад за подготовка на 2 векни леб

Сад од нерѓосувачки челик, со XL големина, за целото семејство, кој е доволно голем за лесно да подготви голема количина на тесто до 2 кг. што е доволно за 2 големи векни леб. Моќниот робот, лесно ќе го подготви тестото кој потоа ќе можете да го обликувате во форма на векна леб или багет.

Садот е изработен од 100% нерѓосувачки челик, па ќе го измиете со леснотија.

Со 3 додатоци

Delimano Кујнскиот робот Deluxe го добивате со 3 трајни метални додатоци, кои му се потребни на секој шеф:

 • нелеплива кука за секаков вид на тесто
 • нелеплива мешалка со силиконски рабови за матење, ја собира од рабовите и ја меша смесата во исто време
 • маталка од нерѓосувачки челик за зголемување на волуменот на смесата како белки од јајца или шлаг
 • нелеплива кука за сите видови тесто

Паметната технологија на планетарните движење овозможуваат додатоците да стигнат до секој дел од садот. Можете да го промените додатокот со кревање на горниот дел од роботот – лесно и практично.

Одржувајте ја кујната чиста

Вашиот Delimano Кујнски робот Deluxe има заштита од прскање, па лесно ќе ја одржите вашата кујна чиста. Штитникот од прскање стои на место дури и ако горниот дел е кренат.

Издржлив и компактен дизајн

Дизајнот му овозможува на роботот да биде стабилен додека работи. По употреба, додатоците, како и садот и штитникот, може да се мијат во машина за садови.

Технички информации:

 • Моќност 1500W
 • Волтажа 220-240V~
 • Капацитет на садот 5,5 л (изработен од нерѓосувачки челик)
 • Димензии 39 x 33,5 x 24 см
 • Ниво на бучава 68~75dB
 • Нето тежина: 5,5кг (бруто тежина 6,8кг)

Пакувањето содржи:

 • 1x основа со мотор од 1500W и метални запчаници, технологија за паметен старт + пулсирање
 • Сад за матење од нерѓосувачки челик
 • 1x кука за тесто, нелеплива
 • 1 x мешалка, нелеплива
 • 1 x маталка од неѓосувачки челик
 • 1 x штитник од прскање
Технички карактеристики
Димензија 39x33,5x24cm
Тежина 5,5kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star