Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano JOY Блендер сет Про

Photo
Video
-29%

Подгответе најразлични здрави оброци со Delimano Joy Блендер сет Про. Овој сет има моќен мотор од 600W кој ќе ви помогне да подготвите вкусни оброци побрзо и полесно со 5 функции и 8 додатоци. Овој практичен апаарат може да се справи со сите задачи од подготовка на пире, блендирање, матење, сечкање и спирално сечкање, со што ќе ви заштеди време и ќе добиете совршени резултати секој пат.

Delimano JOY Блендер сет Про

Редовна цена: 3.490,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Подгответе најразлични здрави оброци со Delimano Joy Блендер сет Про. Овој сет има моќен мотор од 600W кој ќе ви помогне да подготвите вкусни оброци побрзо и полесно со 5 функции и 8 додатоци. Овој практичен апаарат може да се справи со сите задачи од подготовка на пире, блендирање, матење, сечкање и спирално сечкање, со што ќе ви заштеди време и ќе добиете совршени резултати секој пат.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Незаменлив кујнски асистент кој ќе ви помогне брзо да ја завршите работата

Обожавателите на готвењето ќе ви кажат дека има безброј пати кога рачен блендер ја претвора подготовката на состојките од задача во уживање. Алатка со разновидна намена која ќе ви заштеди време и труд, Delimano Joy Блендер сетот Про ќе направи сѐ - блендирање, матење и сечкање со леснотија, благодарение на моќниот мотор од 600W и до 14.000 вртежи во минута благодарение на кои работата ќе биде завршена за миг.

Овој неопходен апарат за во кујната ќе ви помогне да ги зголемите вашите вештини на готвење и ќе ви помогне да се запознаете со многу нови и возбудливи јадења.

Има 5 функции и 8 додатоци па наскоро, ќе стане незаменлив во вашата кујна. Ќе можете да подготивте кремасти супи или сосови директно во тавата, да изматите пенест шлаг, да создадете вкусни шејкови или совршена бебешка храна. Ќе се прашувате како сте живееле досега без него..

Delimano Joy Hand Blender Set Pro
 • Delimano Joy Hand Blender Set Pro

  Користете го како рачен блендер

  Delimano Joy Блендер Сет Про вклучува долга, метално стапче кое овозможува подготовка на пире за топли супи, џемови, сосови. Оптималениот облик на сечилата помага храната да се движи горе долу, забрзувајќи го процесот и правејќи ја смесата помазна и рамномерна. Сечилата се цврсти па, со нив ќе можете и да здробите мраз, за да ги почестите вашите гости со смрзнати маргарити, свежа лимонада или ледено кафе.

 • Delimano Joy Hand Blender Set Pro

  Користете го како маталка

  Белка од јајце, шлаг, смеса за палачинки, бешамел сос, омлет - додатокот за матење може да се справи со сето ова и многу повеќе. Доволно е моќен за да ја измати смесата за палачинки и доволно нежен за да ги измати белките од јајцата во шлаг. Само прилагодете ја брзината и подгответе вкусни торти, десерти или појадок за многу кратко време.

 • Delimano Joy Hand Blender Set Pro

  Користете го како електричен сецко

  Delimano Joy Блендерот сет Про вклучува сад за сецкање од 700мл со двојно сечило од не'рѓосувачки челик. Користете го за сечкање јатки, билки, чоколадо, шеќер, колачи, подготовка на секаков вид сосови, како песто, гвакамоле, салса, за сечкање кромид за вашата чорба. Капакот спречува прскање од храната низ целата кујна, додека во исто време ги апсорбира вибрациите додека работи.

 • Користете го за спирално сечкање и декорирање

  Овој сет вклучува 2 различни видови на сечила за различна, креативна подготовка на храната:

  Delimano Joy Hand Blender Set Pro

  Користете го за сечење на храната за декорации и разубавување на секоја салата.

  Delimano Joy Hand Blender Set Pro

  Користете за спирално сечење, за да ги претворите омилените зеленчуци во спирални нудли од тиквички, зеленчукови салати, виткани компири, тартови од јаболки.

Прилагодливи брзини со Турбо функција

Знаеме дека нема единствена брзина која ќе одговара на сите задачи, затоа, нашиот блендер ви овозможува да ја прилагодите брзината за да одговара на состојките и рецептот на кој работите. Користете го копчето за контрола на брзината и изберете ја посакуваната брзина. Додека пак Турбо копчето е совршено за кога ви е потребна дополнителна моќност за потврди состојки.

Delimano Joy Hand Blender Set Pro

Наместете го додатокот и подготвени сте за неколку секунди

Завршивте со сецкање и сега ќе почнете да блендирате? Нема повеќе мачење додека ги менувате додатоците, само треба да ги кликнете, без никаква мака. И поради тоа што додатоците се менуваат, тие се навистина лесни за миење.

Безбедно и лесно за користење

Ергономскиот облик и големите копчиња го прават држењето и употребата навистина удобна. Маталката, сечилата и додатоците за спирално сечење се безбедни за миење во машина за садови. Ногарките против лизгање прават апаратот да биде безбедно поставен на кујнската површина. Сите сечила се изработени од не'рѓосувачки челик и се 100% безбедни од 'рѓосување. Со тоа, ви овозможуваме долги години употреба на овој апарат.

Сетот вклучува:

 • 1x единица со мотор и моќност од 600W со слаби вибрации
 • 1x додаток за блендирање,
 • 1x маталка,
 • 1x сад од 700 мл со рачка,
 • 1x капак за додатокот за сецкање,
 • 1x сечило за сецкање,
 • 2x додатоци за спирално сечење
 • 1x алатка за притискање на храната.
Delimano Joy Hand Blender Set Pro

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star