Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Joy Апарат за леб

Photo
Video
-39%

Сега можете да уживате во свежо испечен леб во вашиот дом, со Delimano Апаратот за леб. Само додадете ги состојките, притиснете на копчето и за неколку часа имате природен, топол, крцкав леб. Има 12 програми за леб, вклучувајќи и безглутенски леб. Подготвува леб од 700гр и 900гр. Моќност 550W.

Delimano Joy Апарат за леб

Редовна цена: 9.890,00 ден.


Специјална цена: 5.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сега можете да уживате во свежо испечен леб во вашиот дом, со Delimano Апаратот за леб. Само додадете ги состојките, притиснете на копчето и за неколку часа имате природен, топол, крцкав леб. Има 12 програми за леб, вклучувајќи и безглутенски леб. Подготвува леб од 700гр и 900гр. Моќност 550W.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе леб, брзо и лесно

Нема ништо подобро од мирисот на свежо испечен леб, се согласувате?

Сепак, подготовката на леб дома, покрај многуте обврски, може да биде тешко да се изведе. Секако, мешањето на состојките е едноставно, но, месењето, чекањето да порасне тестото и на крај, печењето... овие работи одземаат многу време. За среќа, потои практичен апарат кој ќе ја олесни цела оваа процедура. Сега, можете да се опуштите и да го оставите овој апарат за леб да ја заврши тешката работа.

Delimano Joy Bread Maker

100% домашен леб без несакани состојки

Запознајте го Delimano Joy Апаратот за леб, мал, но моќен апарат кој ќе ја претвори вашата кујна во приватна пекара.

Само додадете ги состојките, изберете ја програмата и притиснете на копчето. За неколку часа, вашиот дом ќе биде исполнет со неверојатен мирис на свежо печен леб, кој ве повикува да го пробате. 

Delimano Joy Bread Maker

Избегнете ги вештачките состојки и користете само природни

Со подготовката на вашиот леб, конечно ќе имате контрола врз состојките. Нема повеќе вештачки додатоци или состојки кои не можете да ги изговорите. Вашиот домашен леб ќе биде здрав и прилагоден според алергиите кои вие или вашето семејство можеби ги има.

Delimano Joy Bread Maker

Производ кој морате да го имате 

Секој кој е нетолерантен на глутен, знае колку е скап таквиот леб и колку лош вкус, обично има. Тогаш, зошто да не подготвите сопствен, свеж, вкусен леб дома? Delimano Joy Апаратот за леб има програм за подоготвка на безглутенски леб која одговара на сите лице кои имаат нетоленрација или алергија на глутен. Со овој апарат, конечно ќе уживате во предностите на свежиот леб, да не спомнуваме и колку поевтин е домашно подготвениот леб.

Delimano Joy Bread Maker

Дополнителни опции за совршени резултати

Delimano Joy Апаратот за леб е многу паметен. Веднаш по печењето, се вклучува опцијата за одржување топлина која ќе го одржува вашиот леб топол во наредните 60 минути.

Доколку сакате да го подготвите лебот, да ви биде свеж наутро или после работа, можете да ја користите опцијата за одложено печење до 13 часа. На овој начин ќе уживате во свежо подготвен леб, кога ќе сакате.

Delimano Joy Bread Maker

Одличен избор за обожавателите на леб

Претворете ја вашата кујна во пекара, сега тоа е многу лесно особено со можностите кои ви ги нуди овој апарат:

 • 12 различни програми за леб
 • достапна програма за безглутенски леб
 • можете да ја изберете големината на лебот (700гр и 900гр)
 • можете да ја изберете бојата на кората (3 можности: светла, средна и темна)
 • 13-часовен тајмер за одолжено печење
 • опција за одржување топлина
 • прозорче за да го следите процесот на печење
 • тавата за леб и алатките за месење можат да се мијат во машина
 • моќност од 550W
Delimano Joy Bread Maker
Технички карактеристики
Дополнителни информации 12 програмирани функции и 3 нивоа не печење на кората
Опција за леб од 700 гр и 900 гр
Прозорче на капакот за да се следи процесот
Програма за безглутенски леб
Покрај за леб, има програми и само за месење, за стасување тесто, за колачи, за џем и за киселење млеко
Опција за одложен старт до 13 часа
Одржува топлина до 1 час откако е печен лебот.
Моќност 550W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star