Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Dolcevita Chef Сет Кујнски ножеви

Photo
Video
-33%
Извонреден 12-делен сет ножеви, неопходен за сечија кујна. Изработени од не'рѓосувачки челик и нелеплива облога од титаниум со ергономски рачки.
Delimano Dolcevita Chef Сет Кујнски ножеви

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Од 2.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо
Извонреден 12-делен сет ножеви, неопходен за сечија кујна. Изработени од не'рѓосувачки челик и нелеплива облога од титаниум со ергономски рачки.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршен сет ножеви за сите ваши потреби во кујната

Во денешно време кога изборот на ножеви е толку голем, овој сет ножеви ќе ви овозможи сè што ви е потребно во кујната. Со челичните сечила со високи перформанси, овие ножеви се исклучиво остри и издржливи.

Без разлика дали сакате да исечете тенки кришки леб или пак да излупите овошје и зеленчук, овој сет ножеви ќе ја олесни секоја задача.

Dolcevita Chef Сет Кујнски ножеви

Сетот се состои од:

 1. Готварски нож 20 см.
 2. Нож за леб 20 см.
 3. Нож за сечење 20 см.
 4. Универзален нож 12.5 см.
 5. Нож за лупење 9 см.
 6. Кујнси ножици
 7. Острач
 8. Сет од 4 кујнски лажици
 9. Држач

Елегантен сет ножеви - Идеална комбинација на стил и функционалност

Овој сет не само што е функционален, тој е и естетски привлечен. Надополнете ја вашата кујна со овој извонреден сет ножеви кој ви овозможува острина, долготрајност и стил. Во сетот добивате и кујнски ножици, острач и држач кој ќе ви овозможи сигурно и практично чување на ножевите.

Dolcevita Chef Сет Кујнски ножеви
Дополнителни информации
 • високо квалитетен, нелеплив и не`рѓосувачки челик,
 • модерен и стилски дизајн,
 • извонредно остри,
 • удобни и безбедни за користење со ергономска обликувани рачки,
 • сецкање, дробење, засекување, лупење...
 • aтрактивен и безбеден држач.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star