Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Прскалка за масло

Photo
Video

Напрскајте масло на вашата храна или садови за готвење со Delimano Brava Прскалката за масло. Поздрав и поекономичен избор отколку директно ставање масло врз храната, бидејќи го распределува маслото правилно. Исто така, практичен е за други течни додатоци како оцет, соја сос или вино. Капацитет 180 мл.

Delimano Brava Прскалка за масло
980,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Напрскајте масло на вашата храна или садови за готвење со Delimano Brava Прскалката за масло. Поздрав и поекономичен избор отколку директно ставање масло врз храната, бидејќи го распределува маслото правилно. Исто така, практичен е за други течни додатоци како оцет, соја сос или вино. Капацитет 180 мл.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Напрскајте масло врз вашата храна со Brava Прскалката за масло

Доколку сте во потрага по прскалка за масло која изгледа добро и функционира, тогаш ја најдовте вистинската алатка со оваа Delimano Brava Прскалка за масло. Оваа едноставна и лесна прскалка за масло под притисок е изработена да ја распредели течноста рамномено врз храната и садовите за готвење. Само притиснете и ќе се ослободи доволна количина на масло во форма на водена пареа. Delimano Brava Прскалката за масло е изработена од 2,8 мм дебело стакло со не'рѓосувачки челик и пластично капаче кое не содржи BPA. Има капацитет од 180 мл (15 x 5.5 x 5.5 см).

Delimano Brava Oil Spray

Совршена за сите течни сосови и додатоци

Напрскајте масло на вашата храна или садови за готвење со Delimano Brava Прскалката за масло. Поздрав и поекономичен избор отколку директно ставање масло врз храната, бидејќи го распределува маслото правилно.

Покрај масло, можете да ја користите за:

 • оцет
 • сок
 • вино
 • соја сос
 • вода
 • други течни додатоци
Delimano Brava Oil Spray

Една Delimano Прскалка за масло нема да биде доволна за вашата кујна

Оваа практична алатка ги претвора течностите во совршена доза на водена пареа со само едно притискање. Користете ја за:

 • да ја напрскате тавата пред готвење
 • напрскате соја сос врз вашето јадење
 • напрскате вино врз испеченото месо
 • да напрскате оцет и масло врз салатата
 • или рамномерно да распрскате масло врз хартијата за печење

Оваа практична алатка ќе ви заштеди време и пари во кујната. Според нашето искуство, една не е доволна, најдобро е да имате најмалку една во кујната и најмалку две на вашата маса.

Delimano Brava Oil Spray

Практична за секојдневна употреба во кујната

Delimano Brava Прскалката за масло е задолжителна додека готвите или јадете, бидејќи:

 • Лесно се користи
 • Лесно се мие - за да ја измиете, наполнете го шишето со топла вода и додадете една капка течен детергент за садови. Создадете притисок во шишето и потоа прскајте во мијалникот. За да исплакнете, повторете ја постапката со чиста вода. Исушете темелно пред наредна употреба.
 • Изработена е од стакло која дава чист, автентичен вкус 
 • Капачето одговара совршено и спречува протекување на течностите

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star