Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Сет Алатки за печење

Photo
Video
-25%

Неопходни алатки за вашата летна или домашна кујна, без разлика дали ќе печете месо, риба или зеленчук. Delimano Brava Алатките за печење се изработени од квалитетен не'рѓосувачки челик и се совршено обликувани за да се протнат под храната и безбедно да ја фатат, правејќи го превртувањето многу лесно. Сетот вклучува штипка за храна, лажица за превртување и вилушка.

Delimano Brava Сет Алатки за печење

Редовна цена: 1.280,00 ден.


Специјална цена: 960,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Неопходни алатки за вашата летна или домашна кујна, без разлика дали ќе печете месо, риба или зеленчук. Delimano Brava Алатките за печење се изработени од квалитетен не'рѓосувачки челик и се совршено обликувани за да се протнат под храната и безбедно да ја фатат, правејќи го превртувањето многу лесно. Сетот вклучува штипка за храна, лажица за превртување и вилушка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрите алатки за подготовка на скара

Превртување на стекови кои крчкаат, крцкав лосос и сочни бургери, веруваме дека ќе уживате во подготовката на скара со овој сет алатки за печење од Delimano, без разлика што ќе сервирате на вашите гости. Brava Алатките за печење се сет од најдобрите алатки за пикник или забава со скара - овие алатки не само што изгледаат добро туку и ќе ви го понудат најдоброто искуство во готвењето.

Delimano Brava Grilling Set

3 алатки кои мора да ги имате во еден сет

Кога станува збор за алатки за подготовка на скара, има три без кои не можете - вилушка, лажица за превртување и штипка за храна. Изработени од не'рѓосувачки челик и меки рачки, овој сет вклучува:

  • вилушка за скара, со која лесно ќе го извадите месото од скарата и ќе го ставите на чинија;
  • штипка за храна која има мали дупчиња, кои овозможуваат цедење на вишокот маснотии,
  • лажица за превртување која е идеална за готвење на сè што е рамно и мазно, отворите спречуваат таа да се залепи на скарата додека го кревате и превртувате месото. Може да се користи и за готвење со тава или за префрлување на колачите од тавата за печење на решетката за ладење.
Delimano Brava Grilling Set

Безбедни за во машина за садови

За дополнителна практичност, овие алатки може да ги ставите директно во машината за садови по употребата за брзо и лесно чистење.

Секоја алатка има додаток за закчување и долги рачки, за безбедно превертување на храната, без да треба премногу да се приближите до скарата.

Delimano Brava Grilling Set
Технички карактеристики
Димензија 35 cm
Материјал не‘рѓосувачки челик, слој од TPR

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star