Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Рачен сечко

Photo
Video
-29%

Сечкање без стрес, со Delimano Brava Рачниот сечко. Овој супер едноставен сечко е практичен за сите видови храна, особено кромид, јатки и друго овошје и зеленчук. Само ставете ја храната по ваш избор под сечкото и притиснете го со раката. Овој сечко има 5 квалитетни сечила од не’рѓосувачки челик. Димензии: 7 x 15,5 см.

Delimano Brava Рачен сечко

Редовна цена: 690,00 ден.


Специјална цена: 490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Сечкање без стрес, со Delimano Brava Рачниот сечко. Овој супер едноставен сечко е практичен за сите видови храна, особено кромид, јатки и друго овошје и зеленчук. Само ставете ја храната по ваш избор под сечкото и притиснете го со раката. Овој сечко има 5 квалитетни сечила од не’рѓосувачки челик. Димензии: 7 x 15,5 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Без многу напор исечкајте го овошјето и зеленчукот со овој практичен сечко

Исечкајте кромид, лук, домати, пиперки, јаболка, магдонос, јатки, секој вид на овошје или зеленчук со овој супер практичен сечко. Направен е за да ви ја олесни работата во кујната, овој Рачен сечко секогаш ќе ви биде при рака, додека подготвувате храна за вашите најмили. Само ставете ја храната по ваш избор под сечкото и притиснете го. Готово. Навистина е толку лесно – без батерии, без струја – само земете го и почнете со сечкање.

Сечкање со едноставно и лесно движење надолу

Delimano Brava Рачниот сечко е неопходна алатка за вашата кујна, која дефинитивно ќе ја користите секој ден. Најдобриот дел е тоа што е навистина лесен за користење. Без кабли, празни батерии, нечисти садови. Само ставете го на даска за сечкање, под него ставете ја избраната храна и со неколку движење вашата храна ќе биде исечкана: побрзо и побезбедно од нож.

Овој сечко ќе ви помогне да ги исечкате сите состојки за вашата супа, салата или салса со неколку движења: брзо, без напор и рамномерно.

Користете го за сечкање:

 • Зеленчук како кромид, лук, пиперки, краставици, домати
 • Овошје како јаболка, круши, јагоди, лубеница, ананас
 • Друга храна како билки, тврдо варени јајца, кашкавал, чоколадо

Сечила од не’рѓосувачки челик кои го преполовуваат времето на подготовка на храната

Delimano Brava Рачниот сечко е дизајниран со сечила за сечкање од не’рѓосувачки челик со 5 крила и трајна пластика. Сечкото, исто така, има специјални сечила кои се вртат со секое притискање и ја сечкаат храната со секое движење. Острите сечила се побрзи од нож и го преполовуваат времето на подготовка на храната. Сечила се висококвалитетни и долготрајни.

Сечкајте на даска за сечкање или во сад

Delimano Brava Рачниот сечко ви нуди две можности:

 • Можете да сечкате на вклучената основа која ја чува храната и спречува неред
 • Или директно на даската за сечкање.

Delimano Brava Рачниот сечко вклучува капак и сад за складирање храна со кои можете да ја чувате храната свежа подолго време. Лесно се чисти, со вода и детергент за садови. Компактниот дизајн и големина го прават практичен и секогаш пристапен на вашата кујнска површина или во фиоката.

Детали за производот

 • Материјал на садот: пластика (ABS, LDPE, POM, PS)
 • Димензија: 7 x 15,5 см
 • Материјал на сечилото: не’рѓосувачки челик 410
 • Максимален капацитет на садот: 100 мл, употребливо: 50-65 мл

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

STEFANIJA

www.topshop.com.mk

Задоволна нарачка
Порачка на два сецко, добиено гратис 30 дена заштита и гратис прекрасна крпа. Што се однесува на сецкото мало е по големина, но е одлично сечило за таа намена. Може и кромид, ама претходно исечен на помали парчиња.

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ