Нема производи во вашата кошничка.

 • topshop
 • Тел. број за инфо и нарачка:

  02/3094 554

 •  

02/3094 554

topshop
Gymbit Vibroshaper Апарат за вежбање

ID: 106158082| SKU: 1000171764

5/5 (8)

Високо квалитетниот Gymbit Vibroshaper уред ви помага да согорите калории и да го затегнете вашето тело. Тој користи софистицирана осцилирачка технологија која помага да се согорат маснотиите и побрзо и побезбедно да се изгубат килограми. Тој има 3 нивоа на интензитет, 50 контракции на мускули, 99 различни команди за брзини и едно парче опрема. Потребни се само 10 минути вежбање дневно.

Јавете ни се на 02 3094-550
14.990,00 ден.
Цена:
Уште 4 други луѓе го разгледуваат овој производ во моментов
 

4.85

Револуционерно вежбање на вибрации со кое ќе го добиете телото од соништата за само 10 минути на ден.

 • topshop

  35 Вибрации во секунда

 • topshop

  за 50 мускулни контракции во секунда

 • topshop

  3 нивоа на интензитет

КАКО ДА ОСЛАБНЕТЕ СО VIBROSHAPER

 • topshop

  НАЈЕФИКАСНО КАРДИО

  Целосната терапија со вибрации го активира максимално целото тело. Таа ги активира супер-брзите мускулни рефлекси, кои ги активираат бавните и брзите мускули, што води кон согорување на 400 пати повеќе калории отколку обичното вежбање на лента за трчање.

 • topshop

  РЕЗУЛТАТИ ЗА 15 МИНУТИ

  Нема потреба од потење и долги, тешки часови поминати вежбајќи. Можете да ослабнете за само 15 минути на ден доколку вежбате на нивото со висока вибрациона фрекфенција. Овие вибрации пенетрираат длабоко во масните наслаги и ги уништуваат, додека истовремено ги затегнуваат околните мускули.

 • topshop

  ЗАШТИТЕТЕ ГО ЗДРАВЈЕТО НА ЗГЛОБОВИТЕ

  Тренингот со висока фреквенција најчесто врши голем притисок врз здравјето на зглобовите поради експлозивните движења. Вежбањето со Vibroshaper ви помага да го заштитите здравјето на зглобовите со минимизирање на ударот врз зглобовите, колената и колковите и превенирање на повреди.

КАКО ДА ГИ ОБЛИКУВАТЕ МУСКУЛИТЕ СО VIBROSHAPER

 • topshop

  ПОВЕЌЕ ОД САМО КАРДИО

  Заедно со Vibroshaper не само што ќе ослабнете, туку и истовремено ќе ги вежбате стомачните, нозете, градите, колковите, рацете и листовите за тонирано, секси тело кое отсекогаш сте го посакувале.

 • topshop

  ОДБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ ИНТЕНЗИТЕТ

  Со двете стапала во центарот, вие симулирате еден тип на брзо одење; со малку одвоени стапала вие џогирате; со раздвоени стапала вие веќе симулирате брзо трчање. Но: Vibroshaper самиот ги активира тие мускули, а вие не мора ни да се помрднете.

 • topshop

  ПРИРОДНО ОБЛИКУВАЊЕ НА МУСКУЛИТЕ

  Создаден да го активира природниот рефлекс на телото, Vibroshaper апаратот се движи од 25 до 50 пати во секунда и ги активира мускулите на контролиран и постојан начин.

 • topshop
  topshop

  Искуството на Марко

  Загуби 5,2 кг за 3 недели

 • Искуството на Марко

  Загуби 5,2 кг за 3 недели

  Јас всушност загубив 5,2 кг за време на првите 3 недели и беше одлично. Немав воопшто енергија претходно, бев постојано уморен. Со вежбањето на Vibroshaper, вие можете да си ја вратите таа енергија. Мене ми помогна за да станам поактивен и да го променам мојот животен стил. Започнав и да трчам и за прв пат истрчав маратон од 10 километри. Никогаш порано не би рекол дека е тоа возможно за мене. Би го препорачал Vibroshaper на луѓе кои работат, имаат мали деца и немаат време за себе. Потребни ви се само 10 мин. на ден со Vibroshaper.

  «Резултатите се разликуваат кај секого индивидуално и не можеме да гарантираме дека ќе го имате истиот резултат како Марко»

Што велат луѓето за Vibroshaper

 • Препораки од купувачи

 •  

  4.85

 • 4 рецензии

 • Ева
 • www.topshop.com.mk
 • 3.3.2019
 

Го препорачувам Vibroshaper

Сензационална направа која ќе ви даде феноменални резултати доколку ја користите редовно и свесно

Во моментов е мојот 50ти ден секојдневна употреба на Vibroshaper и веќе имам и повеќе од видливи резултати:
- 2.9 кг помалку,
- 0.6 помал BMI,
- намалени 3.4% масни наслаги,
- 0.5% повеќе мускулна маса,
- помала болка во лумбарниот дел на 'рбетот и зглобовите.

Се разбира, освен што го употребував апаратот (2, 3 x на ден), јас исто така:
- одев по скали (наместо со лифт),
- вежбав лесна гимнастика,
- 120-140 чучњеви,
- носев појас со електростимулација.

Ако сте во недоумница, а знаете што сакате (да изгледате подобро, да изгубите тежина, вежбате итн.), тогаш ова е совршениот апарат.

ПРЕПОРАКА!

«Резултатите се разликуваат кај секого индивидуално и не можеме да гарантираме дека ќе го имате истиот резултат како Ева ».

 • Марија
 • www.topshop.com.mk
 • 10.3.2019
 

100% препорачувам! Најдобрата инвестиција во мојот живот

Морам да признаам дека бев крајно скептична. Не е евтина справа, но мене ми требаше очајно за да ослабнам. Затоа и инвестирав во Vibroshaper и искрено ова се најдоборо потрошените пари во мојот живот. После само неколку недели изгубив повеќе килограми. 100% препорачувам! Првиот производ кој е дури и подобар од она што рекламата го кажува.

«Резултатите се разликуваат кај секого индивидуално и не можеме да гарантираме дека ќе го имате истиот резултат како Марија ».

 • Ика
 • www.topshop.com.mk
 • 6.3.2019
 

Задоволна сум

Обично не им верувам на рекламите, ниту препорачувам да се верува, мислам дека дистрибутерите сами си пишуваат позитивни коментари... Ама од овој апарат сум екстремно задоволна. Имав отечени нозе, а сега, можеби поради вибрациите и подобрена циркулација, имам нозе како грисини. :) Се чувствувам подобро, не сум толку уморна, а овој апарат е особено создаден за мрзеливи како мене! Седам на столче, работам на компјутер, моите нозе се на апаратот и тој вежба наместо мене. :)

«Резултатите се разликуваат кај секого индивидуално и не можеме да гарантираме дека ќе го имате истиот резултат како Ика ».

 • Камила
 • www.topshop.com.mk
 • 28.2.2019
 

Добриот апарат

Една ѕвездичка помалку поради цената, ама освен тоа е совршен и навистина помага, по само неколку недели имате резултати.

«Резултатите се разликуваат кај секого индивидуално и не можеме да гарантираме дека ќе го имате истиот резултат како Камила ».

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • topshop

  Тежина:

  • • 12.20 кг
 • topshop

  Димензии

  • • 625 x 385 x 120 мм
   ( Length x Width x Height)
 • topshop

  Додатни информации:

  • • Максимум дозволена тежина на корисник е 100кг
 • topshop

  Пакување:

  • • 1x Vibroshaper
  • • 2x еластични јажиња
  • • 1x далечински управувач
  • • 1x упатство за употреба и план за тренирање
  • • 1x полнач
 • topshop

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • • Се напојува на струја: 220-240 VAC, 50 HZ, 200W
  • • 3 нивоа на интензитет
  • • 50 мускулни контракции
  • • 99 брзини
  • • Далечински управувач: се напојува на 3V
  • • 2 AAA батерии (не се вклучени)
topshop
topshop