Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Rovus Парен генератор

Photo
Video
-30%

Запознајте го нашиот најнов производ - Rovus Парен генератор, моќна пегла на пареа со специјален систем на лизгање, широки отвори за пареа и сад за вода од 1,8л, за брзо справување со купот алишта. Брзо и ефикасно отстранете ги сите набори од облеката. Безбеден систем за исклучување и лесно чистење на бигорот кој спречува оштетувања.

Rovus Парен генератор

Редовна цена: 9.980,00 ден.


Специјална цена: 6.990,00 ден.

Од 5.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Запознајте го нашиот најнов производ - Rovus Парен генератор, моќна пегла на пареа со специјален систем на лизгање, широки отвори за пареа и сад за вода од 1,8л, за брзо справување со купот алишта. Брзо и ефикасно отстранете ги сите набори од облеката. Безбеден систем за исклучување и лесно чистење на бигорот кој спречува оштетувања.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пеглањето само што стана многу полесно

Пегла со пареа е најдобриот начин за отстранување на набори од облеката, со цел вашата облека, постелнина, чаршафи, пешкири и др., да изгледаат најдобро што може. Но, недостаток кај стандардните пегли е малиод сад за вода и често, недостаток на мазна површина. Сега, Rovus Парниот генератор ви ја носи моќта на пеглањето со пареа во вашиот дом, олеснувајќи го пеглањето и давајќи ви совршени резултати, секој пат.

Rovus Steam Station

Парниот генератор штеди време

Резултатите од парниот генератор се импресивни, но, тоа што корисниците најмногу го сакаат е практичноста и брзината. Овој апарат е специјално дизајниран за да го скрати времето на пеглање и да го направи полесно и поефикасно, за вие да можете да поминувате повеќе време со саканите. Големиот сад за вода од 1,8л му овозможува на апаратот да произведува постојана и стабилна пареа која може да ги отстрани рабовите дури и од најдебелите материјали, правејќи ги да изгледаат како нови.

Rovus Steam Station
Rovus Steam Station

Повеќе практичност, поголема безбедност

Парниот генератор е дизајниран за лесно користење

 • Rovus Steam Station

  Садот за вода кој се вади, лесно може да го наполните и е поврзан со пеглата преку црево од 1,5м, давајќи ви слобода да се движите и да работите.

 • Rovus Steam Station

  Лесната пегла има широка плоча за максимална покриеност на површината и тесен преден дел, за прецизно пеглање. Совршена е за деликатни јаки, панталони или брзо пеглање на чаршафите.

 • Rovus Steam Station

  Поради тоа што тврдата вода остава наслаги кои ги намалуваат перформансите на системите за загревање на водата, овој парен генератор е опремен со специјален сад за собирање на бигорот, кој се вади и се празни.

 • Rovus Steam Station

  Паметен три-насочен систем за автоматско исклучување кој ја исклучува пеглата по 8 минути ако таа е оставена вертикално, 30 секунди ако е оставена хоризонтално и 30 секунди ако е соборена.

 • Rovus Steam Station

  Пумпата од садот за вода е специјално дизајнирана за да го одржува вибрациите и бучават на минимум, со тивка работа додека е вклучен апаратот.

 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station
 • Rovus Steam Station

Пакетот вклучува:

 • 1x парен генератор (пегла со база)
 • 1x мерилка
 • 1x упатство за употреба
Rovus Steam Station

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star