Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Nature's Aloe Vera Над-душек 5см и перница

Photo
Video
-50%

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој над-душек од 5 см. со што ќе ги направите исклучително удобни нерамните софи или кревети и ќе обезбедите максимална поддршката на телото за време на спиењето. Како подарок ќе добиете анатомска перница, што ќе придонесе за пријатен сон. Во навлаката која може да се отстрани, има додадено Алое Вера за дополнителна свежина.

Nature's Aloe Vera Над-душек 5см и перница

Редовна цена: Од 8.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 4.490,00 ден. До

Од 4.265,50 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој над-душек од 5 см. со што ќе ги направите исклучително удобни нерамните софи или кревети и ќе обезбедите максимална поддршката на телото за време на спиењето. Како подарок ќе добиете анатомска перница, што ќе придонесе за пријатен сон. Во навлаката која може да се отстрани, има додадено Алое Вера за дополнителна свежина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност на било која површина

Со поставување на квалитетен над-душек врз површината за спиење, најбрзо и најевтино можете да добиете квалитетна подлога која ќе ви обезбеди квалитетен и удобен сон. За да го подобрите вашиот сон, ви го препорачуваме нашиот Dormeo Nature‘s Aloe vera над-душек од 5 см. Изработен од флексибилна пена која совршено се приспособува на обликот на вашето тело, дава максимална поддршка и неверојатна удобност. Дополнително, обликуваниот горен дел во форма на мали пирамиди, обезбедува подобар проток на воздух кој е надополнет со страничната AirX мрежеста ткаенина. Исто така, овој над-душек е идеален како подлога за вежбање или подолга за играње за вашите деца. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Како подарок, ќе добиете и анатомска перница, која е дизајнирана да обезбеди максимална удобност, особено за оние кои спијат на грб или на страна. Над-душекот и перницата имаат мека и нежна навлака со додадено Aloe Vera. Навлаките можат да се вадат и да се перат во машина.

Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Погледнете во внатрешноста на над-душекот

висина5 см.

Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. AirX System за зголемен проток на воздух

  Придонесува за одржување на пониска температура (спречува прегревање) и со тоа добивате посува и посвежа средина за спиење.

 2. 5см Orthocell ™ пена

  Новата пена со отворена клеточна и 3D структура која се обликува според телото и овозможува ефикасна циркулација на воздухот, обезбедуајќи сува и хигиенска средина за спиење.

 3. Навлака која се вади и се пере, за зголемена хигиена

  Горна навлака изработена од 41% рециклирани материјали.

 4. Нелизгачка подлога

  Овозможува над-душекот безбедно да се фиксира на место.

 5. CleanEffect® третман

  Третман кој е составен дел од навлаката и кој се бори против бактерии, микроби и прашински грини, спречувајќи иритации и алергии.

 6. Aloe vera третман

  Природен третман кој го прави над-душекот нежен и пријатен на допир и за спиење

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

  Aloe vera третман

  • Ја подобрува мекоста и чувството на нежност
  • На вашата средина за спиење дава посебен природен и нежен допир
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

  Навлака која може да се пере

  • Навлаката може да се извади
  • Се пере на 40°C

Анатомска перница за одлична поддршка

Вашата глава се одмора на перницата цела ноќ, секоја ноќ, затоа важно е да имате свежа и чиста средина за спиење, за да спречите иритации на кожата, алергии и проблеми со дишењето. Исто како и над-душекот, страните на перницата се изработени со материјал со AirX System, додека CleanEffect® третманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини.

Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Практичен и едноставен сет од над-душек и перница

Вашето тело се одмара на над-душекот и перницата за време на ноќта, така што особено е важно тие да бидат чисти и свежи и да не предизвикуваат иритации на кожата или проблеми со алергии.

CleanEffect® третманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини. За зголемена хигиена, навлаката се вади и се пере.

Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Практичен, лесен за складирање и со многу намени

Овој лесен над-душек, лесно се витка за складирање или транспорт, има пристапни цени и е практичен додаток на вашата колекција производи за квалтиетен сон, за дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал став

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње / Вежбање

Неверојатна подлога за вежбање или играње со деца

Покрај подобрувањето на спиењето на софата, креветот или подот, овој над-душек може да се користи и за вашата дневна пилатес или јога рутина или едноставно како подлога за играње каде што ќе можете да играте игри со вашите деца. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Одржлив и еколошки

 • Горната навлака на над-душекот е изработена од 100% рециклирани влакна од полиестер, правејќи го над-душек одличен за вас и вашата средина.
 • Рециклираниот полиестер овозможува производството на над-душекот да има помало влијание врз животната средина. Нема потреба нови горива за изработување и со тоа се намалува јаглеродниот отпечаток.
 • Над-душекот доаѓа во торбичка која можете да продолжите да ја користите.
 • На овој начин, се грижиме за нашата иднина и нашата планета.
Nature's Aloe Vera Topper 5cm Pil II

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star