Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-50%

Надградете ја секоја површина за спиење со Dormeo Nature’s Aloe Vera Над-душекот. Јадрото на над-душекот е изработен од висококвалитетна Orthocell™ пена, дизајнирана да понуди одлична поддршка и правилна поставеност на 'рбетот. Збогатен со природна мекост од алое вера, CleanEffect® третман и AirX System за дополнителна удобност и хигиена. Достапен во сите стандрадни димензии.

Nature's Aloe Vera Над-душек 4 см.

Редовна цена: Од 5.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.990,00 ден. До

Од 2.840,50 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Надградете ја секоја површина за спиење со Dormeo Nature’s Aloe Vera Над-душекот. Јадрото на над-душекот е изработен од висококвалитетна Orthocell™ пена, дизајнирана да понуди одлична поддршка и правилна поставеност на 'рбетот. Збогатен со природна мекост од алое вера, CleanEffect® третман и AirX System за дополнителна удобност и хигиена. Достапен во сите стандрадни димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брз начин и со пристапни цени, до подобар кревет

Над-душекот е брзо, лесно и економично решение за поквалитетен сон. Едноставно, ставете го над-душекот на софата за да уживате во поголема удобност и поддршка или направете подлога за игра на подот, за децата.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Погледнете внатре во над-душекот

висина4см

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. AirX System за зголемен проток на воздух

  Придонесува за пониски температури (избегнува прегревање) и со тоа обезбедува посува и посвежа средина за спиење.

 2. 4см Orthocell™ пена

  Новата пена со отворена клеточна и 3D структура која се обликува според телото и овозможува ефикасна циркулација на воздухот, обезбедуајќи сува и хигиенска средина за спиење.

 3. Навлака која се вади и се пере, за зголемена хигиена

  Горна навлака изработена од 41% рециклирани материјали.

 4. Нелизгачка подлога

  Овозможува над-душекот безбедно да се фиксира на место

 5. CleanEffect® третман

  Третман кој е составен дел од навлаката и кој се бори против бактерии, микроби и прашински грини, спречувајќи иритации и алергии.

 6. Aloe vera третман

  Природен третман кој го прави над-душекот нежен и пријатен на допир и за спиење

 7. Модерен дизајн

  Нов и модерен дизајн инспириран од формата на листовите на алое вера и е составен од разни бои и техники на плетење кои се видливи на површината на материјалот.

Алое вера за природна мекост

Површината на над-душекот е третирана со алое вера, давајќи и мекост и нежен допир, по кои е познато ова растение. Навлаката е изработена од 41% рециклирани материјали. Со тоа, помагаме во заштитата на животната средина.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  Orthocell™ пена

  • Дише и обезбедува свежа средина за спиење
  • Спречува прегревање или насобирање влага
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура

Практичен, лесен за складирање со многу намени

Овој лесен над-душек е лесен за пакување за да го складирате или транспортирате и е со пристапни цени, што значи, практичен додаток на вашата колекција за поквалитетен сон, дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње/вежбање

Одржлив и еколошки

 • Горната навлака на над-душекот е изработена од 41% рециклирани влакна од полиестер, правејќи го над-душек одличен за вас и вашата средина.
 • Рециклираниот полиестер овозможува производството на над-душекот да има помало влијание врз животната средина. Нема потреба нови горива за изработување и со тоа се намалува јаглеродниот отпечаток.
 • На овој начин, се грижиме за нашата иднина и нашата планета.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

 • Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна.
 • Лесно се складира и можете да го понесете секаде каде што ќе ви биде потребно.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Дел од ексклузивната Nature‘s колекција

Dormeo Nature‘s Aloe vera Над-душекот 4см е дел од ексклузивната Nature‘s колекција. Колекција производи кои носат чувство на мир и природа во домот, создавајќи средина за опуштање и уживање во животот со саканите.

Dormeo Nature‘s Collection Dormeo Nature‘s Collection
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star