Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Сет класична и анатомска перница

Photo
Video
Најдобра цена

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Aloe Vera анатомската перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Се пере на 40℃. Димензии на перниците: 50X70 см.

Нарачајте сет од две перници - класична и анатомска, сега со најдобра цена.
Dormeo Aloe Vera Сет класична и анатомска перница
2.190,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Aloe Vera анатомската перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Се пере на 40℃. Димензии на перниците: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Aloe Vera Класична перница

Класична перница со меки микровлакна

Dormeo Aloe Vera перницата е класична перница полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и е неверојатно мека, благодарение на навлаката изработена од 100% меки микровлакна со алое вера финиш.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Алое вера, за природна мекост

 • Навлаката за перницата е збогатена со природен алое вера третман, кој го регенерира материјалот и го прави мазен и мек на допир.
 • Алое вера испорачува постојано проток на хранливи материи кои ќе ја направат кожата свежа и сјајна и дополнително, ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата, секој пат кога ќе легнете на перницата.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Регулирање на висина и мекост

 • Перницата има патент на едната страна кој овозможува регулирање на висината и цврстината, според вашите лични потреби.
 • Ги држи главата, вратот и 'рбетот правилно поставени и ја поддржува природната крива на грбот.
 • Супер удобна и мека на допир.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

За сите положби на спиење

Перницата е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење со цел да обезбеди правилна поставеност на 'рбетот и да ги намали болките во вратот и грбот.

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на страна

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на грб

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на стомак

Wellsleep® напредни микроблакна

Јадрото на перницата е полнење од Wellsleep® напредни микровлакна кои создаваат воздушни џебови кои го даваат волуменот и овозможуваат одлична цикрулација на воздух. Дополнително, перницата е толку мека што ќе обожавате да спиете на неа.

Dormeo Aloe Vera Класичната перница содржи нови вискозни влакна кои обезбедуваат дополнителна мекост, како и одлични терморегулациски способности и справување со влагата.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Лесна за одржување и хигиенска

Перницата се пере на 40°C и е со димензија 50х70см за да одговара на сите стандардни навлаки за перници.

Aloe Vera перницата е спакувана во вакумска ќеса која можете повторно да ја користите за ефикасно и безбедно складирање на истата.

Со цел да имате хигиенска и здрава средина на спиење, препорачуваме да ја промените вашата перница на секои 2 години.

Aloe Vera Анатомска перница

Помирен сон со новата и подобрена 2во1 анатомска перница со Алое Вера

Додека спиете, “должност“ на вашата перница е да ја храни вашата кожа, да го подобри вашиот изглед и да ви ја даде потребната енергија за денот кој следи

Затоа ја создадовме Дормео Алое Вера анатомската перница - удобна и практична перница која ви ја дава најдобрата поддршка за вашето тело. Специјално дизајнирана за оние кои сакаат перница со анатомска форма и со карактеристики на класична перница.

2 комори за удобно спиење во секоја положба

Алое Вера перницата има 2 прилагодливи комори со различна цврстина, за ваша удобност во спиењето.

 • Помалата комора ви нуди поцврста поддршка во делот на вратот и рамената.
 • Поголема комора која ви нуди поголема удобност во делот на главата.

Полнета со Велслип влакна и збогатена со Алое Вера

Двете комори се полнети со Велслип влакна, навлаката е направена од Софтдрим влагна и е збогатена со Алое Вера.

Новите вискозни влакна за зголемуваат мекоста и терморегулацијата

Предности:

 • Неверојатно удобна
 • Нежна на кожата
 • Алое Вера влакна за подобар енергетски баланс
 • Идеална за оние кои сакаат перница со анатомски облик и карактеристики на класична перница
 • Соодветна за сите положби на спиење: на грб, на страна и на стомак
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star