Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Joy Кујнска вага со сад

Photo
Video
-25%

Delimano JOY Кујнската вага со модерен дизајн и висок квалитет. Вагата и садот се направени од не'рѓосувачки челик. Нејзините прецизни сензори ќе ви понудат точни резултати секој пат, а можете да мерите до тежина од 5кг.

Delimano Joy Кујнска вага со сад

Редовна цена: 1.980,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Од 1.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Delimano JOY Кујнската вага со модерен дизајн и висок квалитет. Вагата и садот се направени од не'рѓосувачки челик. Нејзините прецизни сензори ќе ви понудат точни резултати секој пат, а можете да мерите до тежина од 5кг.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Delimano JOY Кујнска вага со модерен дизајн и висок квалитет.

Вагата и садот се направени од не'рѓосувачки челик. Нејзините прецизни сензори ќе ви понудат точни резултати секој пат, а можете да мерите до тежина од 5кг. И не само тежина, можете да мерите и волумен, односно, вода и млеко. Садот собира до 1,8Л и се вади од вагата. Ова значи, дека можете да го користите посебно, како сад за мешање. Работи на батерии.

Delimano JOY Кујнската вага е вага која ќе го пронајде своете место во секоја кујна. Се работи за 2 во 1 производ, кој е многу практичен, вага и сад за матење.

JOY Кујнската вага е направена од не'рѓосувачки челик и лесно се чисти по секоја употреба. Исто така е отпорна на гребење и дамки.

Во сетот, добивате и не'рѓосувачки сад за матење со капацитет од 1,8Л, што го прави совршен за секојдневна употреба.

Вагата има ЛЦД екран кој свети. Еккранот е со димензии 58х27мм и ќе ве извести кога тежината на вагата е преголема или батеријата е празна. Работи на  2 x AAA батерии (не се вклучени).

Капацитетот на мерење на вагата е 5кг. Висококвалитетниот сензор мери со прецизност од 1 грам. 

  • Садот за мерење и вагата се изработени од не'рѓосувачки челик, што ги прави лесни за чистење и одржување и отпорни на дамки и 'рѓосување
  • Вклучен сад  – со вагата добивате и сад, кој ќе ви го олесни мерењето на состојки, а можете да го користите и како сад за матење!
  • Сензор за прецизно мерење кој ви овозможување мерење со прецизност од 1 грам
  • Капацитет – вагата има капацитет од 5кг а садот има капацитет од 1,8Л, совршено за секоја задача
  • ЛЦД екран – доволно голем и осветлен за секогаш без проблем да ја видите тежината
  • Димензии - вагата ги има следните димензии 21,5 x 21,5 x 13 см, што ја прави доволно голема за да можете да ги измерите потребните состојки, а во исто време, доволно мала за да можете да ја складирате без проблем
  • Мерење – со само еден допир на копчето, брзо можете да ги менувате единиците, односно, да мерите тежина, волумен на вода и волумен на млеко.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star