Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Allegra Длабока тава со рачки и капак

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Новата керамика е до 50% поотпорна на гребење, храната не се лепи на неа, екстремно лесно се чисти и е 2 пати подолготрајна од секоја друга подлога. Гарантирано вашите садови за готвење ќе останат во првобитната состојба и по повеќекратна употреба.

Delimano Allegra Длабока тава со рачки и капак
2.398,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новата керамика е до 50% поотпорна на гребење, храната не се лепи на неа, екстремно лесно се чисти и е 2 пати подолготрајна од секоја друга подлога. Гарантирано вашите садови за готвење ќе останат во првобитната состојба и по повеќекратна употреба.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практичен Алегра скилет со специјални карактеристики

Со ергономски рачки кои не ви пречат додека готвите, овој Скилет ќе биде многу значаен дел од вашата кујна. Тој има одлична спроводливост на топлина, а новата керамика е до 50% поотпорна на гребење, храната не се лепи на неа, екстремно лесно се чисти и е 2 пати подолготрајна од секоја друга подлога. Ќе готвите вкусни и здрави оброци без масло.

Органска еколошка алтернатива, одлична за вашето здравје

Новата керамика Алегра ви овозможува подготовка на здрави оброци со само една капка масло и со помалку маснотии и калории. Гответе храна со повеќе задржани вкусови и нутритивна вредност. Керамичката облога е природна и еколошка.

Модерен италијански дизајн

Делимано Керамика Алегра Скилетот е дел од најновата Делимано Алегра линија со модерен дизајн кој се вклопува во сите кујни.

Високо квалитетен капак од Пирекс стакло

Тој е направен од пирекс стакло кое ја задржува пареата внатре и ја одржува содржината топла.

Заштедува енергија и го намалува времето на готвење

Набљудувајте го јадењето кое го подготвувате без да го отварате садот за готвење. Заштедете енергија и намалете го времето на готвење.

Оставете ја дрвената лажица на практичната рачка од бакелит

Практичната рачка од бакелит ви овозможува да ја оставите дрвената лажица додека готвите, па на тој начин таа секогаш ќе ви биде на дофат.

  1. Пред првата употреба: измијте го со обична вода производот и пребришете го. Пред да почнете со готвење ставете само капка масло.
  2. Ставете го садот за готвење на рингла. Кога доволно ќе се загрее, намалете ја температурата за готвење.
  3. Не го прегревајте садот, особено кога е празен. Тоа може да го оштети!
  4. Пред да го миете садот во кој претходно готвевте, причекајте да се излади целосно. При готвење и миење на садот не смеете да користите остри предмети како метален прибор за јадење или жици за миење садови.
  • сите оние кои имаат потреба од високо - квалитетен скилет
  • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци
  • оние кои водат здрав живот
Технички карактеристики
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 26 см
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ