tooltip after the triger
За информации или помош при нарачување јавете се на: 02/3094-550
topshop

За информации или помош при нарачување јавете се на:

02/3094-550

20 години Топ Шоп

Wellneo Go4Slim Slimmies – Чоколади за слабеење


100% безбедно

он-лајн купување

Плаќање на рати

со кредитна картичка
Нарачајте тука!
Цена за Вас:1.990,00 Ден.
Производот не е во продажба![ Разгледајте ги другите производи! ]

Сакате ли да ослабете, но не можете да се откажете од чоколадото?

Ние имаме решение. Wellneo Go4Slim Slimmies, коцките за џвакање со вкус на чоколадо, ќе го намалат вашиот апетит и ќе ја задоволат вашата потреба од чоколадо.


Јадете чоколадо и слабејте

Дали сте незадоволни од вашиот струк? Дали ви е тешко да ги изгубите вишокот килограми? Дали сте се обиделе со сите диети – сте користеле дури и апчиња за слабеење кои не делуваат или пак биле причинител за голем број на несакани ефекти?

Чоколадите за слабеење Wellneo Go4Slim Slimmies ќе Ви овозможат успех онаму каде што другите диети потфрлиле – изгубете го вишокот килограми на природен и здрав начин без болка и штетни последици.

Слабеењето никогаш не било толку вкусно

Wellneo Go4Slim Slimmies се идеален природен и лесен начин да ослабете.Чоколадните коцки се многу вкусни и ја задоволуваат Вашата потреба за благо. Ви звучи премногу добро за да биде вистинито? Воопшто не е така.

Коцките содржат рафинирана форма на влакната глукоманан кои се раствораат и се шират кога ќе дојдат во контакт со вода. Бидејќи глукомананот се шири во желудникот, тој го намалува гладот кој го чувствувате и помага да ви се намали апетитот. Бидејќи ќе се чувствувате сити, ќе внесувате многу помалку храна од обично. Позитивното влијание кое глукомананот го има врз слабеењето е научно докажано.

Земете 1 чоколадна коцка 30 минути пред секој оброк со 250 мл. вода. Вашето тело ќе Ви сигнализира дека е ситo и вие ќе јадете помалку. Вашето тело ќе ги троши залихите од масните наслаги и така ќе слабеете.

Лесен начин да се ослободите од вишокот килограми со Wellneo Go4Slim Slimmies

Слабеењето изгледа навистина лесно – за да изгубите 1 килограм за неколку недели внесувајте 500 калории помалку секој ден. Но во реалноста, недостатокот на време и големиот избор на храна всушност само го отежнува овој процес. Wellneo Go4Slim Slimmies се навистина ефикасни, ви помагаат да ги изгубите килограмите и да ја одржите формата.

Безбеден и природен начин на слабеење

Wellneo Go4Slim Slimmies прават да се чувствувате сити со помалку храна. Најдобар дел е тоа што Wellneo Go4Slim Slimmies не се апчиња. Тоа се вкусни чоколадни коцки кои се 100% природни.

Wellneo Go4Slim Slimmies се лесни за употреба и имаат одличен вкус, како и придобивки за вашето здравје кои се научно докажани.

Одобрено од страна на Европската Агенција за Безбедност на Храна!

Позитивните ефекти на глукомананот, кој е важна состојка во Wellneo Go4Slim Slimmies, научно е докажано дека придонесуваат кон природното намалување на килограмите.

Со Wellneo Go4Slim Slimmies:

 • Ќе слабеете на лесен и природен начин
 • Ќе го одржите холестеролот на природно ниво
 • Наполнете го желудникот за да го спречите гладот
 • Вкусните коцки со вкус на чоколадо ќе ја задоволат вашата потреба од благо
 • Без несакани ефекти, без ризик по здравјето, без откажување

Подгответе се за успех – слабејте со вкусните чоколади за слабеење!

 

60 вкусни чоколатца: сладок начин за губење килограми

Состојка 1 чоколада 4 чоколади
Глаукоманан 1г. 4г.

Состојки:

Засладувач: сируп малтитол, глаукоманан, хидрогенизирано растително масло, немасно какао во прав, природна арома, емулгатори: соја лецитин, сол, засладувач: природна арома, емулсифиер, стевиол гликозид. Содржи соја. Овој производ може да содржи јаткасти плодови, јајца, кикирики, бадеми, млеко и глутен. Надминување на пропишаната доза може да предизвика лаксативни ефекти.

Технички карактеристики:

 • Нето тежина: 0.35кг.
 • Број на Slimmies чоколади во пакување: 60

Wellneo Go4Slim Slimmies се препорачуваат за:

 • Лицата со прекумерна тежина кои немаат никакви здравствени проблеми
 • Секој кој сака да ослабе брзо и ефикасно
 • Луѓето кои немаат време да бројат калории
 • Оние кои немаат време да подготвуваат здрави оброци
 • Лицата кои се подготвуваат за специјален настан (свадба, матурска прослава, итн.)

Овој производ не се препорачува за трудници и жени кои дојат, или за оние кои имаат проблем со јадењето – овие лица поминуваат низ посебен период од својот живот, кога не се препорачува намалување на калориите. Лицата со проблеми со метаболизмот можат да го користат овој производ само под лекарски надзор.

Зошто Wellneo Go4Slim Slimmies се одлично решение?

 • Ефикасни – научно докажано во многубројни студии
 • Содржат природни состојки
 • Ви помагаат побрзо да се чувствувате сити, па затоа јадете помалку
 • Ви помагаат да го одржите холестеролот на нормално ниво
 • Вкусно чоколадо - што значи дека не треба да правите компромис со вкусот
 • Без хемикалии, стимуланси или диуретици – само природни, здрави состојки
 • Без броење на калориите – јадете колку сакате без да ги броите калориите
 • Без гладување – побрзо се најадувате и подолго не чувствувате глад
 • Без негативни придружни ефекти
 • Одобрено од Европската Агенција за Безбедност на Храна

Уживајте во вкусот и во својата нова, витка линија!Пријавете се за е-магазин
Ексклузивни совети за квалитетно живеење, здравје, слабеење, убавина, секс и многу повеќе во е-магазинот на Топ Шоп!
Пријави ме
Бесплатна е-книга за слабеење
Пријавeте ја вашата е-адреса и преземете ја е-книгата „Слабеењето никогаш не било полесно“ веднаш!
Преземи ја е-книгата

Јавете се веднаш
За инфо или помош при купување!
02/3094-550

100% безбедно

он-лајн купување
Нарачаните производи ги плаќате при приемот, на доставувачот или во локалната пошта. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

Плаќање на рати

со кредитна картичка
Производот можете да го платите на рати, со кредитна картичка, според договорот кој го имате со банката.


2015 Студио Модерна Дооел Скопје, сите права се задржани.