Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Wellneo Velform Vacu Clear Апарат за чистење на лице

Photo
Video

Wellneo® Velform Vacu Clear™ е нов револуционерен апарат за нега на кожата на лицето и за отстранување на црнките и митесерите. Темелно ја чисти вашата кожа без стискање, иритации или инфекции. Има 2 нивоа на јачина за чистењеи 4 додатоци за безбедно чистење на целото лице.

Wellneo Velform Vacu Clear Апарат за чистење на лице
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Wellneo® Velform Vacu Clear™ е нов револуционерен апарат за нега на кожата на лицето и за отстранување на црнките и митесерите. Темелно ја чисти вашата кожа без стискање, иритации или инфекции. Има 2 нивоа на јачина за чистењеи 4 додатоци за безбедно чистење на целото лице.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Отстранете ги ефективно црнките од вашето лице

Wellneo® ви го претставува новиот Velform Vacu Clear™ - апарат со вакуум за чистење на лицето кој е моќна, но нежна вакуумска технологија за инстантно чиста кожа без митесери. Ако имате проблеми со запушени пори, црнки и митесери на вашата кожа, овој производ е најефикасно решение за вас. Тој не користи кабел и е лесен за чистење.

Wellneo Velform Vacu Clear

Како да ги отстраните митесерите и црнките

Митесерите се мали, црни точки на вашата кожа кои се јавуваат кога порите од кожата се запушуваат со мртви клетки од кожата и маснотија. Обидот да се отстранат со стискање може да предизвика инфекција додека познатите ленти за носот ретко кога функционираат. Најефикасното решение за тоа како да ги отстраните црнките е со помош на всмукувачката моќ на Wellneo Velform апаратот со вакуум за чистење на лицето.

  • Wellneo Velform Vacu Clear
  • Wellneo Velform Vacu Clear

Ги всмукува сите вашите проблеми со кожата

Стандардните методи за чистење на кожата може да не функционираат за вас ако имате тип на кожа која има широки пори. Поради тоа ви ја претставуваме врвната всмукувачка моќ на Wellneo Velform апаратот со вакуум за чистење на лицето - тој буквално ги всмукува вашите проблеми со кожата. Тој е најбрзиот, најлесниот и најбезбедниот начин за отварање и чистење на порите на лицето без стискање. Моќниот вакуум ги всмукува вишокот материи што резултира во отстранување на митесерите без никаква иритација или инфекција!

Wellneo Velform Vacu Clear

Безбеден и удобен за користење

Velform Vacu Clear™ апаратот со вакуум за чистење на лицето е безбеден за користење за сите проблематични области – лице, раце, гради, па дури и кај вашиот грб. И за да ги постигнете најдобрите резултати вие можете да бирате од 2 различни опции за прилагодување на моќта зависно од чувствителноста на вашата кожа. Исто така, во комплетот се вклучени 4 додатоци за да допрете до сите тесни агли каде се јавуваат митесерите:

  • Мала глава - нежно всмукување кое е совршено за чувствителната кожа и делот околу носот.
  • Голема глава - посилно всмукување за поголеми делови од кожата.
  • Овална глава - соодветно за допирање до агли околу носот и устата.
  • Глава за пилинг - помага да се отстранат мртвите клетки додека се влечат нечистотиите од вашата кожа.
Wellneo Velform Vacu Clear
Технички карактеристики
Дополнителни информации работи со 2 x 1,5 AA батерии (не се вклучени)
димензии на пакувањето: 23,40, x 14 x 6 см.

Рецензии од купувачи 7 рецензии

5

7 рецензии

7 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Marijana

www.topshop.com.mk

Fantasticno dobro
Odlicen e za kozata.....
Odlicno cisti

Daniela

www.topshop.com.mk

Super proizvod
Znaci podobro nesto za mojata koza nemam dosega upotrebuvano. Znaci vadi se, seta necistotija, sebum. Prvo go probav na neiscistena koza da vidam dali vakumira, i veruvajte cisti, no uste podobro na otvoreni pori. Se iznenadiv kolku necistotija izleze od mojata koza. Isto taka moze da se upotrebuva bilo kade, bilo koga zasto raboti na baterii i mozete da si go ponesete sekade so vas.

Valentina

www.topshop.com.mk

Mi se dopaga
Ja ne veruvav deka postoi vakvo nesto dur ne go zemav. Ubavo cisti lice, ne se vcrvenuva, se' si e na mesto.

Тамара

www.topshop.com.mk

СУПЕР Е!!
Јас на почеток се изненадив од цената, многу ми се виде евтино за ваков апарат, ама кој си има проблем си знае... Си го купив малку скептично и НЕ МИ СЕ ВЕРУВА луѓе СУПЕР Е!
Ич не се мислете, земајте

Sanja - gostivar

www.topshop.com.mk

prezadovolna
Ko sto si pisuva se si e taka prezadovona sum. Najdobro nesto sto sum si zemala

Moni

www.wellneo.com.mk

<3
auuuu predobro e, go vidov vo prodavnica prvo pa si vikam nema shansi ova da raboti. Eve pred nekoj den mi go naracala sestra mi preku interenet za rodenden poklon. Nemam zborovi kako cisti lice alal da vi e <3

Ина Нина

www.wellneo.com.mk

За лето- најбоље
Секој ден го користам откако го земав. Со ова жештиниве и потењето во лето ништо подобро не сум купила искрено во последно време

7 производ(и)