Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Wellneo Ultra Slim Шиатсу масажер

Photo
Video

Спречете го стареењето и уживајте во целосна релаксација која започнува од долниот дел на грбот, до вратот со Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот. Ова неверојатни перниче за масажа ви обезбедува моментално намалување на напнатоста и болката во мускулите. Тенок е и пренослив, што го прави единствен на пазарот, овозможувајќи ви да уживате во опуштена масажа каде и да сте. 

Wellneo Ultra Slim Шиатсу масажер
6.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Спречете го стареењето и уживајте во целосна релаксација која започнува од долниот дел на грбот, до вратот со Wellneo® Ултра слим шиатсу масажерот. Ова неверојатни перниче за масажа ви обезбедува моментално намалување на напнатоста и болката во мускулите. Тенок е и пренослив, што го прави единствен на пазарот, овозможувајќи ви да уживате во опуштена масажа каде и да сте. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спречете ја болката во грбот пред таа да ве спречи вас

Како што повеќето од вас знаат од лично искуство, болката во грбот може да се појави на секоја возраст. Причините за неспецифичната болка во грбот обично се преоптовареност поради зголемена телесна тежина, кревање и носење тежок товар и недостаток на физичка активност. Wellneo® Ultra Slim шиатсу масажерот е одлично перниче за масажа која ќе ве ослободи од напнатоста, обезбедувајќи ви моментално опуштање на мускулите.

Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

Дали овие проблеми ви звучат познато?

Продолженото седење е една од главните причини за болки во грбот кои често се придружени со вкочанети врат и рамена. Исто така, може да биде предизвикана од спиење во необични положби, згрбавеност, дури и стрес. Доколку чувствувате напнатост, напнатост или иритации во пределот на грбот, намалете ги со Wellneo® Ultra Slim шиатсу масажер. Со комбинирање на шиатсу масажата и топлината за поголем ефект, негативните ефекти на долгиот ден ќе исчезнат.

Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

Што го прави Wellneo® Ultra Slim шиатсу масажерот одличен производ:

Ја комбинира шиатсу масажата со топлотна терапија за намалување на болката и напнатоста во мускулите. Топките за масажа ја намалуваат напнатоста од грбот до вратот

Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager
 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  Шиатсу масажа

 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  Топлотна терапија

 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  2 насоки на масажа

 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  лесно ракување

 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  тенок и едноставен

 • Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

  автоматско исклучување

Наполнете ги батериите со одлична масажа, секаде

Тенок е и пренослив, што го прави единствен на пазарот, овозможувајќи ви да уживате во опуштена масажа каде и да сте.

 • Ултра-тенок дизајн кој го прави прилагодлив и удобен
 • Го покрива целиод заден дел
 • Шиатсу масажата со топлотна терапија
 • 4 топчиња за масирање
 • Покрива 3 зони за масажа (цел грб, горен дел на грбот, долен дел на грбот)
 • автоматско исклучување за 15 мин.
 • Копчиња законтролирање на масажата на страничниот дел
Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager

Тенок но едноставен масажер

Исто како што може кратката дремка да ве освежи, Wellneo® Ultra Slim шиатсу масажерот ви нуди шанса да имате квалитетен одмор. Благодарение на тенкиот и пренослив дизајн, кој е уникатен на пазарот, можете да уживате во одлична масажа, каде и да сте. Достигнете целосно опуштање од долниот дел на грбот до вратот како никогаш досега – само седнете, потпрете се и уживајте!

Wellneo Ultra Slim Shiatsu Massager
Дополнителни информации

Како функционира?

Wellneo® Ultra Slim шиатсу масажерот има 2 топки за масажа кои прават кружни движења во насока на вртење на стрелките на часовникот и во насока спротивна од вртење на стрелките на часовникот, обезбедувајќи ви шиатсу масажа која помага во намалување на напнатоста.

Има 4 ролери за масажа кои полека и нежно ги масираат мускулите и го држат ‘рбетот на место и го доведуваат телото во состојба на целосна релаксација. Со имитирање на движењата на професионален терапевт, овој масажер ги опушта напнатите мускулите и ги стимулира акупресурните точки за целосно освежување на телото.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ