Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Wellneo Sonic Четка за заби

Photo
Video
-62%

Aко и вие сакате да им обезбедите максимум нега на вашите заби, во тој случај знаете дека обичните четки за заби не се доволни. Обидете се да ја подобрите негата на забите со Wellneo Sonic четката за заби! Големата моќност може да досегне до места каде обичната четка никогаш не може да допре, а притоа да остане нежна кон вашите непца. Благодарение на тајмерот, вие ќе знаете точно колку долго треба да ги четкате вашите заби. Ние ќе ве обезбедиме и со 6 додатни заменливи глави кои ќе ви помогнат да ја одржите беспрекорната хигиена на забите и до 2 години.

Wellneo Sonic Четка за заби

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Aко и вие сакате да им обезбедите максимум нега на вашите заби, во тој случај знаете дека обичните четки за заби не се доволни. Обидете се да ја подобрите негата на забите со Wellneo Sonic четката за заби! Големата моќност може да досегне до места каде обичната четка никогаш не може да допре, а притоа да остане нежна кон вашите непца. Благодарение на тајмерот, вие ќе знаете точно колку долго треба да ги четкате вашите заби. Ние ќе ве обезбедиме и со 6 додатни заменливи глави кои ќе ви помогнат да ја одржите беспрекорната хигиена на забите и до 2 години.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обезбедете им ја на вашите заби најдобрата можна нега

Дали сте во потрага по подобар и поефективен начин за нега на забите? Во тој случај вам ви е потребна Wellneo четка за заби, иновативна направа за секојдневна орална хигиена. Соничната четка за заби е нова и револуционерна техника на орална хигиена, веќе популарна помеѓу сите возрасти и полови. Скорешните истражувања покажале дека луѓето кои користат сонична четка за заби имаат помалку забни наслаги и болести на непцата. .

Wellneo Sonic четка за заби

Екстра голема брзина за подобри резултати

За разлика од начинот на употреба на обичните четки, нема механичко и рачно четкање на забите- вие само ја држите четката и нежно ја придвижувате по површината на забите. Со над 20.000 четкања во минута, таа е многу поефикасна од електричните четки, кои најчесто достигаат брзина од само 2600 четкања во минута!

Достига и до недостапните места

Благодарение на високата брзина на движење, таа создава сонична моќ која ги придвижува водата и плунката наоколу низ усната празнина- дури и онаму каде влакната од четката не можат да допрат. Ова ќе ви помогне да се ослободите од многу поголем број на бактерии и забни наслаги. Со оваа двојна активност, таа ги чисти забите значително подобро и помага да се ослободите од забните наслаги и жолтите заби побрзо!

Wellneo Sonic четка за заби

Моќна, а сепак нежна кон непцата

Wellneo Sonic четката за заби е дизајнирана на начин кој е многу нежен кон вашите непца. Внатрешните влакна се поцрврсти, додека надворешните се многу помеки и безбедни за контакт со непцата. Оваа четка ги чисти забите сама од себе, па така вие нема да мора да притискате и на тој начин да ги надразнувате непцата, т.е. имате превенција од болки и крварења. Бидејќи стоматолозите препорачуваат да ја менувате четката за заби на секои 3 месеци, ние ќе ви додадеме уште 6 екстра заменливи глави- подобра и поефикасна хигиена и до 2 години!

Wellneo Sonic четка за заби

Следете ги препораките на стоматолозите

Она што ја прави Wellneo Sonic четката за заби посебна се 2те нивоа на работа. Можете да изберете помеѓу високо ефективно чистење со 20.000 сонични вибрации за секојдневна нега или пак нежно четкање со 10.000 сонични вибрации за масирање на вашите непца и за редуцирање на крварењето. Понатаму, оваа четка за заби има вграден тајмер, па така ќе знаете точно кога да ја смените страната на четкање бидејќи ќе ви даде сигнал на секои 30 секунди, а потоа и автоматски ќе се изгаси откако ќе поминат 2те минути кои ги препорачуваат стоматолозите. .

Wellneo Sonic четка за заби

Поминете прекусликата   за деталите.

  1. Помеки влакна на надворешната страна, поцврсти влакна во центарот

  2. On/off копче со 2 нивоа на работа

  3. Хигиенско заштитно капаче

  4. 6 заменливи глави за до 18 месечна употреба

Подобра орална хигена за целото семејство

Бидејќи нашата четка за заби е толку ефикасна и нежна кон непцата, ние лесно можеме да ја препорачаме на целото семејство. Децата ќе ја обожаваат многу повеќе од обичната четка за заби. Луѓето со протези конечно ќе може да ги исчистат и навидум недостапните места. Сите мрзеливи четкачи сега ќе бидат мотивирани да издржат барем 2 минути. Нели е ова добитна комбинација за сите?

Wellneo Sonic четка за заби

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star