Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-59%

Wellneo Сетот за нокти ќе ви овозможи негувани и сјајни нокти, без да трошите време и пари во салони за убавина. Има 5 различни додатоци за негување на ноктите на рацете и нозете. Добивате и елегантна торбичка за чување. Безжичен е, работи на батерии, безбеден е и лесен за употреба.

Wellneo Сет за нокти

Редовна цена: 490,00 ден.


Специјална цена: 200,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo Сетот за нокти ќе ви овозможи негувани и сјајни нокти, без да трошите време и пари во салони за убавина. Има 5 различни додатоци за негување на ноктите на рацете и нозете. Добивате и елегантна торбичка за чување. Безжичен е, работи на батерии, безбеден е и лесен за употреба.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Професионална нега на ноктите во вашиот дом

Смачено ви е да трошите пари и време во скапи салони за убавина за да имате негувани нокти? Почетник сте и не знаете што е тоа што ви треба за да имате сјајни нокти како холивудските ѕвезди? Не грижете се повеќе и започнете да го користите Wellneo Сетот за нокти. Тој ви нуди сѐ што ви е потребно за убави и сјајни нокти.

Сѐ што ви е потребно за брз и ефикасен третман

Wellneo Сетот за нокти е апарат кој работи  на батерии и кој ќе ви помогне во грижата за ноктите. Содржи 5 различни додатоци за обликување и полирање на ноктите на рацете и нозете.

Тука е за да се грижи за вашите нокти

Ако не сте баш искусни во правење маникир и педикир, Wellneo Сетот за нокти ќе ви помогне да избегнете грешките како на пример да не ги полирате ноктите напред назад, бидејќи тоа може да предизвика пукање и кршење на ноктите. Овој компактен апарат ви нуди сѐ што ви е потребно за безбедна и ефикасна грижа на ноктите:

  • додаток - турпија
  • додаток за обликување и израмнување на површината на ноктите
  • додаток за фино обликување
  • додаток за полирање
  • додаток за кутикули и отстранување мртва кожа
  • елегантна торбичка

Како да ги негувате ноктите со Wellneo Сетот за нокти:

Најпрво, подгответе ги стапалата, држете ги во вода за да ги омекнете ноктите и темелно исушете пред да ги исечете. Отстранете ја мртвата кожа од прстите со соодветниот додаток. Почекајте ноктите да се исушат и потоа поминете ги со турпија. Обликувајте ги ноктите со додатокот за обликување и потоа измазнете ја нивната површина. За да завршите со педикирот или маникирот, исполирајте ги ноктите за да добиете здрав сјај.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star