Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Wellneo Glowing Youth Магнетна маска

Photo
Video
-80%

Направете вашата кожа да зрачи со младост. Wellneo Glowing Youth магнетната маска има специјална структура која содржи железни честички и активни хранливи состојки, кои ја ревитализираат кожата правејќи ја да биде мека на допир. Со помош на магнет, маската се подигнува од кожата заедно со сите нечистотии, оставајќи зад себе само слој од хранливи состојки за да ја збогатат вашата кожа со здрав сјај.

Wellneo Glowing Youth Магнетна маска

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Направете вашата кожа да зрачи со младост. Wellneo Glowing Youth магнетната маска има специјална структура која содржи железни честички и активни хранливи состојки, кои ја ревитализираат кожата правејќи ја да биде мека на допир. Со помош на магнет, маската се подигнува од кожата заедно со сите нечистотии, оставајќи зад себе само слој од хранливи состојки за да ја збогатат вашата кожа со здрав сјај.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Погледнете го видеото

Магнетна маска за инстант изглед на младешка кожа

Wellneo Glowing Youth магнетната маска има моќни магнетни својства и клучни активни состојки за вашата кожа да се заштити од влијанијата на околината. Таа овозможува неверојатни резултати и веднаш видливи ефекти врз вашата кожа, која после тоа е чиста, многу мека и е исполнета со енергија.

 • Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

  Моќниот магнет го подигнува горниот слој од маската заедно со нечистотиите од кожата.

 • Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

  Активните хранливи состојки се апсорбираат во подлабоките слоеви од кожата.

 • Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

  Горниот дел од кожата останува со влажните состојки кои даваат голем сјај.

Откријте ја внатрешната убавина на вашата кожа

Тајната на Младешката Wellneo сјајна магнетна маска е во нејзината специјално дизајнирана магнетна формула. Маската содржи железни честички кои ја полнат со енергија кожата и неколку активни хранливи состојки. Откако ќе се нанесе еден тенок слој од маската, активните хранливи состојки заедно со челикот почнуваат да прават чуда за вашата кожа – ја омекнуваат, хранат и ја влажнат. Вие ќе бидете навистина изненадени од тоа како оваа иновативна технологија ја открива внатрешната убавина на вашата кожа.

 • Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask
 • Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

Моќна магнетна привлечност со веднаш видлив ефект

Вистинската магија е отстранување на маската заедно со сите неистотии кои водат кон прерано стареење. Магнетот вие нежно ќе го водите преку кожата додека влегува во интеракција со железните честички во маската и целосно ги подигнува. Во исто време, таа сите состојки кои ја загадуваат вашата кожа притоа оставајќи само слој од хранливи состојки за да и дадат здрав сјај.

Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

Хранливи материи против стареење и за измазнување на вашата кожа

Wellneo Glowing Youth магнетната маска содржи премиум спој на хранливи материи. Еден од нив е Matrixyl™ 3000 кој придонесува за омекнување на брчките и го подобрува тенот и еластичноста на кожата. Таа е исто така збогатено и со Retinol, за здрава кожа и нејзина регенерација. Формулата исто така се состои од многу хранливи масла како што се јојоба масло, слатко масло од бадеми и маслиново масло со цел кожата да биде сјајна, влажна и заштитена подолго време.

Wellneo Glowing Youth Magnetic Mask

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star