Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Што ако ви кажеме дека има поедноставен начин до летното тело кое отсекогаш сте го посакувале? Wellneo® Fit U Хеланките се сет од хеланки за слабеење во комбинација со уред за електромускулна стимулација, совршени за тонирање на горниот дел на нозете и задникот.

Wellneo Fit U Хеланки
1.690,00 ден.
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Што ако ви кажеме дека има поедноставен начин до летното тело кое отсекогаш сте го посакувале? Wellneo® Fit U Хеланките се сет од хеланки за слабеење во комбинација со уред за електромускулна стимулација, совршени за тонирање на горниот дел на нозете и задникот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Хеланки за подобрување на резултатите

Wellneo® Fit U Хеланките опремени со EMS (тоа е електромускулна стимулација) уред, нов начин за вежбање без да поминувате часови во теретана.

Функционираат со тоа што ги собираат мускулите со подолго времетраење отколку што можете самите, што резултира со тонирано и обликувано тело. Самите хеланки се изработени од материјал со голема густина кој поттикнува потење без да се чувствувате непријатно.

Само една до две сесии со траење од 15 - 30 минути на ден ќе бидат потребни за да имате неверојатно тело за на плажа.

Wellneo Fit U Pants

Карактеристики на производот

 • Црни хеланки со сребрена внатрешна облога изработени од материјали со голема густина
 • Материјал кој се растега за да одговара на телото и да ги истакнува облините
 • Лесни и удобни и овозможуваат слободно движење додека вежбате
 • Брзо се сушат
 • EMS уред со 4 подлоги и 3 режими со прилагодување на интензитетот
 • Совршени за слабеење, обликување и тонирање на нозете и задникот
Wellneo Fit U Pants

EMS

Електромускулната стимулација (EMS) поттикнува контракција на мускулите со помош на електрични импулси. Обично, телото ги активира мускулите со праќање на електрични импулси од мозокот преку централниот нервен систем. Но, EMS уредот ви овозможува подлабока, поинтензивна и целосна мускулна контракција без правење ништо. Најдоброто нешто е што телото не ја знае разликата помеѓу своеволна контракција и контракција која е стимулирана. Бројни истражувања ја поврзуваат EMS со зајакнувањето на мускулите, согорување на маснотии, дури и зголемување на протокот на крв во мускулите за побрзо закрепнување.

Wellneo Fit U Pants Wellneo Fit U Pants Wellneo Fit U Pants Wellneo Fit U Pants
 • Wellneo Fit U Pants

  Растегливи се

 • Wellneo Fit U Pants

  Брзо се сушат

 • Wellneo Fit U Pants

  Лесни

 • Wellneo Fit U Pants

  3 режими

 • Wellneo Fit U Pants

  10 нивоа на интензитет

 • Wellneo Fit U Pants

  Автоматско исклучување

Мрзливо или активно вежбање?

Дали сакате да ги зголемите перформансите или сакате 15-30 минути дневно вежбање? Без грижи, тука сме за вас. Wellneo® Fit U Хеланките се совршени за дополнување додека тренирате или ако немате време, само носете ги во текот на денот додека ги извршувате обврските дома.

 • Wellneo Fit U Pants

  Активно вежбање

 • Wellneo Fit U Pants

  Мрзливо вежбање

Предностите на редовната физичка активност

Wellneo® Fit U Хеланките се опремени со EMS технологија, која ги стимулира мускулите и ја подобрува циркулацијата на крвта. Тие се совршени за интензивирање на рутината и за да ви помогнат да ги постигнете резултатите кои ги посакувате. Редовната физичка активност е поврзана со бројни здравствени предности како:

 • Помага во контролирање на тежината
 • Го намалува ризикот од срцеви болести
 • Елиминира штетни токсини преку потењето
 • Ги зајакнува коските и мускулите
 • Ја подобрува физичката и менталната енергија
 • Ја зголемува целокупната добросостојба
Wellneo Fit U Pants

Погледнете ја неверојатната разлика

 • Wellneo Fit U Pants

  Пред

 • Wellneo Fit U Pants

  Потоа

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star