Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Wellneo EMS Тонер за цело тело

Photo
Video
-54%

Подобрете го изгледот и формата на телото на лесен и ефикасен начин. Со Wellneo® EMS Тонерот за цело тело, можете да ги стимулирате мускулите со технологија за електрична мускулна стимулација каде сакате. Во сетот добивате 2 мали подлоги за телото, 1 подлога за колкови и 1 за стомак. Компатибилна со Wellneo EMS Тонер основа или Wellneo EMS Тонер.

Wellneo EMS Тонер за цело тело

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 590,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Подобрете го изгледот и формата на телото на лесен и ефикасен начин. Со Wellneo® EMS Тонерот за цело тело, можете да ги стимулирате мускулите со технологија за електрична мускулна стимулација каде сакате. Во сетот добивате 2 мали подлоги за телото, 1 подлога за колкови и 1 за стомак. Компатибилна со Wellneo EMS Тонер основа или Wellneo EMS Тонер.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете ја формата на телото

Wellneo® EMS Тонерот за цело тело е задолжителен за секој кој сака да ја подобри својата форма и да изгради фигура. Имајте во предвид дека Wellneo® EMS Тонерот за цело тело не ја содржи главната единица и не може да работи без неа. Со цел да функционира, нарачајте го Wellneo® EMS Тонер основа или Wellneo® EMS Тонерот.

Работи преку EMS технологија (електромускулна стимулација) и може да се користи како дополнување или како повремена алтернатива за физичка активност. Тонерот ќе:

 • Ви помогне да ги тренирате мускулите и да го поддржи обликувањето на телото,
 • Ја намали напнатоста на мускулите и неудобноста на лесен и ефикасен начин.
 • Ја подобри цирклуацијата на крвта, без да ги оптовари зглобовите.
Wellneo EMS Toner All Body

Тајната на EMS

EMS или електромускулна стимулација е неинвазивна метода која ќе ги зајакне и рехабилитира мускулите. Со стимулација со ниска волтажа, ги таргетира нервите и предизвикува контракција на мускулите. Бидејќи контракцијата и опуштањето на мускулите се смета за ефикасен начин за третирање на многу состојби, се користи во болници и спортски клиники за повреда на мускулите.

Во последниот период, EMS стана популарна поради својот ефект на обликувањето на мускулите!

Wellneo EMS Toner All Body

Работете на целото тело

Wellneo® EMS Тонерот за цело тело е сет за електромускулна стимулација кој се состои од: 1 подлога за колкови, 1 подлога за стомак и 2 мали подлоги за телото.

Wellneo® EMS Тонерот за цело тело не ја содржи главната единица и не може да работи без неа.

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Ги зајакнува и обликува стомачните мускули со користење на подлогата за стома и ја зголемува издржливоста на мускулите со помалите подлоги за телото. .

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Специјално дизајнираната подлога за колкови ќе ви помогне во обликување на задникот.

Зголемете ја издржливоста на мускулите и цврстината на телото со 2-те помали подлоги за тело, кои може да се користат на цело тело.

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Стомак

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Горен и долен дел на грбот

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Раце

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Странична и предна страна на бутови

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Задник

 • Wellneo EMS Toner All Body

  Заден дел на бутови и листови

Прилагодете го на сопствените потреби

Со 2 режими на работа и 15 нивоа на интензитет. Wellneo® EMS Тонерот за цело тело ќе ви овозможи сесија според вашето ниво и потреби.

Штом ќе завршите со тонирање на мускулите со режимот за тонирање, префрлете се во режим за масажа. Ќе ви помогне да закрепнете додека во исто време ќе ја зголемите цирулацијата на крвта и ќе го намалите уморот, вкочанетоста и тензијата во мускулите.

Без разлика дали сакате да ја подобрите формата или ви е потребна помош во закпренување по тренингот, ова е уредот за вас!

Wellneo EMS Toner All Body

Користете го секаде

Wellneo® EMS Тонерот за цело тело може да се носи под облека. Можеби повеќе сакате да го носите додека одморате, додека читате книга или гледате телевизија. Како и да е, само 25 минути дневна употреба ќе ви ги овозможи резултатите на кои се надевате, без напорно вежбање.

Благодарение на овој мал и пренослив уред, можете да ја подобрите ефикасноста на вежбањето без да ги преоптоварите зглобовите.

Поради тоа што е безжичен, нема ограничување на време и место за користење.

Wellneo EMS Toner All Body

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.