Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Wellneo Коректор на кокалче

Photo
Video

Wellneo додатокот за кокалчиња е ефикасен производ кој ќе ви помогне да се изборите со овој проблем. Достапен е како комплет од 4 парчиња за дневно и ноќно користење. Додатоците за дневна употреба се удобни за носење со чевли и помагаат да се намали фрикцијата и притисокот од чевлите. Додатоците за ноќна употреба се соодветни за поместување на позицијата на големиот палец во текот на ноќта.

Wellneo Коректор на кокалче
390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo додатокот за кокалчиња е ефикасен производ кој ќе ви помогне да се изборите со овој проблем. Достапен е како комплет од 4 парчиња за дневно и ноќно користење. Додатоците за дневна употреба се удобни за носење со чевли и помагаат да се намали фрикцијата и притисокот од чевлите. Додатоците за ноќна употреба се соодветни за поместување на позицијата на големиот палец во текот на ноќта.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ефикасно решение за кокалчиња

Ако сте дел од оние кои имаат проблем со кокалчиња, тогаш вам не мора да ви објаснуваме за што се работи и зошто е овој проблем толку голем! Со цел да понудиме удобно и ефикасно решение кое ќе ви помогне, ние го дизајниравме Wellneo додатокот за кокалчиња – решение за цел ден и цела ноќ чија цел е да се ослободите од овие непријатни додатоци на вашите стапала.

Зошто се појавуваат кокалчиња

Кокалчињата се резултат на деформитет на зглобот од големиот палец и точната причина не е точно дефинирана. Меѓутоа, меѓу можни причини се вбројуваат генетика, ослабени лигаменти, флексибилни зглобови и низок тонус на мускули како и лоши чевли, а особено чевли со високи потпетици. Поради тоа прв чекор е да набавите поудобни чевли. Вториот чекор кон отстранувањето на кокалчињата е да набавите Wellneo коректор.

Како да ги отстраните кокалчињата

Како дел од решенијата се вбројуваат носењето удобни чевли и додатоци за чевли, кои малку помагаат со неудобноста, но не го решаваат проблемот. Ако не посветите внимание на вашите стапала тоа може да води кон потреба од користење средства за отстранување на болките па дури и операција. Wellneo коректорот може да ви помогне со отстранувањето на болката на природен начин и да ви помогне да го насочите големиот палец кон точна позиција.

Целосно решение за кокалчињата

Wellneo коректорот е достапен како комплет со 4 парчиња со цел да понуди комплетно решение за двете стапала – во текот на денот и ноќта. Дневниот додаток е направен од силикон и може да се носи во текот на денот во внатрешниот дел од вашиот чевел. Со одделувањето на вашата кожа од директен контакт со чевелот, се намалуваат фрикцијата и притисокот кои се создаваат со триењето кое ја засилува оваа состојба и поради тоа помага да се намали било каква понатамошна штета и неудобност.

За дневна и ноќна употреба

Ноќниот додаток помага да се корегира позицијата на големиот палец во текот на ноќта. Сите делови се направени во универзални величини, па затоа се соодветни за секое стапало и се лесни за користење – едноставно ставете ги и прилагодите ги кон вашите палци за да не предизвикуваат било каква неудобност. Вие можете да ги користите по цел ден и ноќ и да ја олесните болката од кокалчињата на безбеден начин.

Рецензии од купувачи 4 рецензии

4,75

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Zaklina

www.topshop.com.mk

18.7.2019

Super e
Stvarno e super, ne me bolat vekje nozete koga go nosam dnevnoto duri i so shtikli

Андријана К.

www.topshop.com.mk

18.7.2019

Задоволна
Јас сум задоволна.
Мене не ми требаа сите 4 парчиња, па ги подарив едното дневно и ноќно, ама сепак се исплати, еднаш да си го земеш и раат да си си за подолго.

Mence

www.topshop.com.mk

18.7.2019

BRAVO
NAJBOLJE! FALA TOP SHOP KONECHNO DOBAR PROIZVOD A EFTIN!

Magi

www.topshop.com.mk

03.7.2019

tttt
Predobro! za ovaa cena TOP!

4 производ(и)