Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Winter Boots Зимски чизми

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-92%
 • Удобни и модерни чизми со топол ѓон
 • Горен дел од автентична кравја антилоп кожа и неверојатно топла постава, за одржување на пријатно и топло чувство на стапалата и здрава температура
 • Специјална понуда со ПОПУСТ! Количините се строго ограничени!
Walkmaxx Winter Boots Зимски чизми

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Удобни и модерни чизми со топол ѓон
 • Горен дел од автентична кравја антилоп кожа и неверојатно топла постава, за одржување на пријатно и топло чувство на стапалата и здрава температура
 • Специјална понуда со ПОПУСТ! Количините се строго ограничени!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Со Walkmaxx Зимските чизми лесно можете:

 • Да ги стоплите нозете во ладните зимски денови,
 • Да ги тонирате мускулите,
 • Да го подобрите држењето на телото
 • Да спречите болка во грбот и зглобовите,
 • Да се ослободите од вишокот масни наслаги и
 • Да си обезбедите атрактивни нозе и задник!

Ви даваат пријатно чувство како да чекорите боси – дури и во зима

Дизајнирани се да го подобрат вашиот живот променувајќи го начинот на кој одите. Обувките Walkmaxx имаат специјален заоблен ѓон со кој се симулира одење по мек песок. Со удобноста на зимските чизми Walkmaxx, ќе можете да чувствувате како петата ви пропаѓа кон подлогата со секој чекор, како тежината ви се префрла нанапред со префрлањето на тежината кон средината и како се оттурнувате од подлогата со прстите.

Ви овозможуваат природно движење на стапалото, со кое подеднакво ја распределува тежината, пренесувајќи го притисокот од стапалата, зглобовите и грбот на вашите мускули. Со тоа, ова движење може да резултира со посилни мускули на нозете, бутовите, грбот и стомакот.

Обујте ги вашите зимски чизми Walkmaxx и дојдете до подобар, поздрав животен стил и потсетете се колку е забавно пешачењето... дури и во студените зимски денови

Загрејте ги стапалата и активирајте ги мускулите со модерните зимски чизми.

Со нетрпение ги очекувате зимските радости? Снег, тепачки со снежни топки и правење снешко? Сега уште повеќе можете да уживате во зимата со овие прекрасни, топли и меки чизми Walkmaxx!

Зимските чизми Walkmaxx се вистинскиот одговор за дожд, студено време и снег. Го содржат надалеку познатиот ѓон Walkmaxx и токму затоа овие чизми ќе бидат вашиот омилен придружник во студените денови кога се јавува недостиг од активности на отворено. Со овие чизми вашите мускули нема да паднат во длабок зимски сон.

Со стабилна, висока потпора за скочниот зглоб и екстра длабок профил на ѓонот, зимските чизми Walkmaxx ќе ви помогнат да продолжите, кога другите не се осмелуваат да излезат на отворено.

Пријатно топол ѓон – збогувајте се со студените стапала.

Не дозволувајте доаѓањето на зимата да ве спречи во уживањето во активностите на отворено. Овие лесни, удобни чизми имаат горен дел од автентична антилоп кожа и софистициран изглед, за да ви обезбедат пријатно затоплување на стапалата и здрава температура, со што ќе останете свежи и со соодветна потпора на стапалата во текот на целиот ден.

Меката постава на овие модерни чизми може да се справи со многу ниски температури и да ги одржи вашите стапала топли, без разлика какво е времето.

Прекрасен модерен дизајн за сечиј стил.

Зимските чизми Walkmaxx се дизајнирани во Германија и имаат ремче со декоративно копче, а изгледот може да варира, благодарение на превртливиот шев. Модерниот стил и меката постава се гаранција дека зимските чизми Walkmaxx бргу ќе ви станат омилен дел од вашата колекција на обувки.

Надалеку прочуениот ѓон Walkmaxx со себе носи бројни здравствени придобивки

Зимските чизми Walkmaxx доаѓаат со оригиналниот заоблен ѓон Walkmaxx, со кој се поттикнува поголема активација на индивидуалните мускули во споредба со конвенционалните обувки. Ѓонот помага при правилното виткање на стапалото, што значи колку почесто и подолго се движите, толку е подобро за циркулацијата, фитнесот и издржливоста.

Зимските чизми Walkmaxx го пренесуваат притисокот што се создава при одење, од зглобовите на мускулите, за побрзо да можете да ја намалите телесната тежина и да го зајакнете телото, што може да ви помогне и во намалување на целулитот.

Без разлика дали имате работни обврски или уживате во слободното време, зимските чизми Walkmaxx ќе ве одржат здрави и во добра кондиција во текот на целата зима!

Штом ќе ги облечете зимските чизми Walkmaxx, ќе забележите дека одите поинаку. Со секој чекор прво благо ќе се навалите нанапред, а потоа и наназад и петата ќе се спушти пониско во мекиот ѓон.

Ова е тајната на овој револуционерен изум: петата слободно пропаѓа во ѓонот и мускулите се напрегаат. Поточно:

 • петата пропаѓа во површината и го апсорбира шокот што вообичаено би се префрлил на ’рбетот
 • тежината се прераспределува од петата на средината од стапалото
 • и потоа едноставно се придвижувате нанапред со помош на прстите

Се навалувате со секој следен чекор и благо ги извиткувате стапалата, како да одите боси. Овој тип на одење уште се нарекува и природно одење, со оглед на тоа што го поттикнува најприродното чувство: босоного одење, коешто исто така е и најздраво.

Со зимските чизми Walkmaxx Вашиот изглед ќе има двојна корист од пешачењето.
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со две лица, неверојатно топол материја
Достапни бои беж, сива
Достапни големини 37-41
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Кожа, полиестер

Рецензии од купувачи 1 рецензии

4

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

kiki

www.topshop.com.mk

?
Дали чизмиве пропуштаат вода?Најверојатно да,затоа што никаде не прочитав,но сепак да си прашам

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома