Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Outdoor shoes Обувки за пешачење 3.0

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-91%
 • Меки и удобни, со овие обувки за пешачење ќе уживате во свежиот воздух и ќе се чувствувате удобно и кога временските услови не се најповолни.
 • Идеални за оние кои сакаат да поминуваат поголем дел од денот на отворено.
 • Специјална понуда со ПОПУСТ!
Walkmaxx Outdoor shoes Обувки за пешачење 3.0

Редовна цена: 3.390,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Меки и удобни, со овие обувки за пешачење ќе уживате во свежиот воздух и ќе се чувствувате удобно и кога временските услови не се најповолни.
 • Идеални за оние кои сакаат да поминуваат поголем дел од денот на отворено.
 • Специјална понуда со ПОПУСТ!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Најголема удобност додека пешачите, лесен и безбеден чекор на секоја површина

Најновите обувки за пешачење од Вокмакс имаат целосно нов дизајн со класичните карактеристики на брендот Вокмакс кои обезбедуваат неверојатна удобност и поддршка - за балансирано, природно движење.

 • Подеднакво распоредување на телесната тежина за соодветна поддршка.
 • Ефикасна заштита од студ, ветер и мраз.
 • Ѓонот од ЕВА пена нуди неверојатна удобност.
 • Стабилна поддршка на зглобот нелизгачки ѓон.

Придобивки од најновите Вокмакс чевли за пешачење

Соодветна поддршка благодарение на заоблениот ѓон

Вокмакс чевлите се направени од внимателно дизајниран заоблен ѓон кој подеднакво ја дистрибуира телесната тежина за оптимална удобност и соодветна поддршка. Заоблениот ѓон ви нуди:

 • Поголема стабилност и поддршка за целото тело.
 • Зголемена активност на мускулите.
 • Природен чекор.

Соодветни за секоја временска прилика

Најновите обувки за пешачење од Вокмакс можете да ги носите на сите временски прилики.

 • Горниот дел од обувките се отпорни на масло и дамки./li>
 • Ѓонот е направен од термопластична гума која е отпорна на ниски температури.
 • Горната мембрана е отпорна на ветер.
 • Нелизгачки ѓон за поголема стабилност.

Лесни и удобни со внатрешност од ЕВА пена

 • Ѓонот е направен од ЕВА гума.
 • Уживајте во оптималната удобност, мекост и топлина благодарение на внатрешната облога од ЕВА пена.
 • Безбеден чекор секаде.

Специјално нелизгачко дно за безбедно и суво чекорење

Вокмакс обувките се специјално дизајнирани со нелизгачки ѓон, кој ви овозможува безбедно чекорење на која било површина - без разлика дали се работи за мокар асфалт, леплива кал или лизгав мраз. Поголемата широчина на шарките во делот помеѓу внатрешниот и надворешниот дел на обувката нудат поголема отпорност на лизгање, а поткренатиот ѓон овозможува подобра поддршка. Сигурно ќе им бидете благодарни на широките жлебови кои ќе ви помогнат кога се движите на каллива површина и кога ќе го одбегнете сопнувањето на камења и дупки.

1 2 3 4 5 6 7
 • 1 За спречување на лизгање
 • 2 За собирање на кал
 • 3 Не-лизгачки материјал
 • 4 Поголем канал за надолжно застанување
 • 5 Жирок канал за избегнување заглавување камчиња
 • 6 Не-лизгачки материјал
 • 7 За запирање на удолници

Соодветни за постарите и за сите кои сакаат да пешачат

Вокмакс обувките ви нудат полесно чекорење, помалку болки во грбот и нозете и зголемена удобност. Најдобро решение е да ги носите секојдневно или неколку пати неделно. Најпогодни се за активни лица кои уживаат да пешачат, да ги вршат секојдневните обврски или едноставно да уживаат во дневните прошетки во паркот.

Додека Вокмакс обувките се соодветни за секој и за лица од која било возраст, сепак најмногу се препорачуваат за лица кои имаат уморни стапала, отекувања, цврста кожа на петите и испакнати коски.

Поголем дел од корисниците се многу задоволни со своите Вокмакс обувки и затоа со задоволство би ги препорачале на други лица.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Отпорни на вода и ветер и со нелизгачко дно
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Desanka

www.topshop.com.mk

Odlicni za pesacenje.
Veke nekolku godini gi nosam i sum prezadovolna.Vo plan mi e da kupam uste eden par vo crna boja.

1 производ(и)