Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Walkmaxx Trend Slip On Папучи
1.590,00 ден.
Бесплатна достава
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подготвени за лето!

Подгответе се за топлото време со женските сандали Trend Cork Папучите од Walkmaxx. На плажа, во кафуле или канцеларија - овие папучи ќе донесат стил и поддршка на вашето стапало додека уживате во топлото време. Средната подлога обложена со плута им даваат модерен финиш на овие папучи.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Елеганција и супериорна удобност за оваа сезона

Зачекорете во прекрасна удобност, со мека постава и одлично амортизирање на вашите стапала, за да ги задржите прстите задоволни за време на летните прошетки.

Ремените во различни бои ги прават овие сандали сигурна опција за комбинирање со речиси секоја ваша облека.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Свежина со секој чекор!

Најдобрите материјали на Walmaxx во комбинација со единствениот ЕВА ѓон, овозможуваат прекрасни и флексибилни чекори. Подлогата од плута се прилагодува на формата на стапалото и ја разгалува вашата кожа со целосна удобност. Исто така, ѓонот со низок профил нуди многу фелксибилност.

 • Walkmaxx Trend Slip On Cork

  Лесно се облекуваат

  Овие папучи многу лесно се облекуваат, благодарение на еластичните и флексибилни ремени, што значи дека се прилагодуваат на обликот на вашите стапала. Нема повеќе рани, туку удобен чекор цело лето.

 • Walkmaxx Trend Slip On Cork

  Ева ѓон

  Надворешиот ѓон е изработена од лесен материјал ЕВА, слој од ситни меурчиња кои реагираат на вашата телесна тежина. Тие го амортизираат вашиот чекор, овозможувајќи вашите стапала да се чувствуваат релаксирани и слободни во текот на целиот ден.

 • Walkmaxx Trend Slip On Cork

  Супер меко поставување и влошка

  Дополнителна грижа за вашите стапала нуди удобната влошка, направена од микровлакна, пена и ткаенини кои се грижат за вашата благосостојба.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Cork Папучи

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,9 9,0
37 24,5 9,1
38 25,2 9,3
39 25,9 9,5
40 26,5 9,6
41 27,2 9,8
42 27,9 10,0
Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои златна, розева, светло сина, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка latex foam
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.