Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

Walkmaxx Trend Print Stripe Старки
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој одличен модел патики со забавен дизајн со линии ќе ви понуди ново ниво на поддршка и стабилност на вашите стапала, без да ја жртвувате флексибилноста. Со цел да ви помогнат да останете активни цел ден, Walkmaxx Trend Старките имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42 во прекрасен дизајн со линии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Збогум, изморени стапала

Walkmaxx Trend Старките се дизајнирани за урбани истражувачи, кои точно знаат што сакаат кога станува збор за стил и удобност. Нивниот уникатен дизајн овозможува рамномерно распоредување на тежината, што помага за природни подобрување на ставот. Флексибилниот ѓон овозможува доволно удобност за да го намали влијаението кое го има секој чекор и ви овозможува да имате активен животен стил без болки или подуени стапала.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Подобрен изглед и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тренд. Со овие прекрасни патики, ќе уживате во удобноста и истовремено ќе имате чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удовноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Како функционира?

Без соодветни обувки, стоењето и одењето во подолг временски период, го става вашето тело под стре и може да доведе до неудобност и повреди. Walkmaxx Trend Старките овозможуваат рамномерно распределување на тежината, со заоблениот ѓон кој овозможува олеснување на точките на притисок и намалување на притискот на колената и зглобовите. ЕВА пената заедно со гумениот ѓон ја подобруваат апсорбцијата на ударите, па така, ќе можете да бидете подолго време активни, без болки во стапалата. Исто така, ќе имате постабилно и поудобно одење.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Print

Што ги прави Walkmaxx Trend Старките вистинскиот избор:

 • дизајн кој прави да се истакнете
 • лесни, прозрачни материјали
 • заоблен ѓон кој ги активира мускулите и го исправа држењето
 • влошка од мемори пена за комплетна удобност и чувство на стабилност

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 

Димензија

Должина на стапалото

(см)

Trend Leisure Старки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Print

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
Технички карактеристики
Shoe Model Sneakers
Sole type Rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои бела
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.