Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Trend Origin Старки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Walkmaxx Trend Origin Старки
1.890,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Освојте ја урбаната џунгла

Еднобојните Walkmaxx патики, им даваат префинет изглед на патиките со низок профил, обликувана од мазен горен материјал, со препознатлива удобна влошка и заоблен ѓон. Совршен избор за лежерни задачи и трчање низ фреквентни улици.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Привлечни патики за секоја прилика

Walkmaxx Trend Origin Старките се лежерни патики, која на единставен начин, на едно место, ги спојуваат забавата со целодневната удобност. Тие се вашиот најдобар сојузник, кога сте во гужва, бидејќи можете да ги комбинирате со што било што од вашата гардероба. Само облечете ги и веќе сте подготвени да го освоите денот!

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Атрактивни, удобни чевли на кои не можете да им кажете - не

Врвна класика, потребна на сите девојки и момчиња - овие патики од Walmaxx се дизајнирани за ден поминат на работа или опуштено дружење со вашите пријатели. Со цел да ги направиме чевлите не само разновидни, туку и пријатни за стапалата, ги вклучивме нашите најголеми адути - трендовски заоблен ѓон и мемори пена. Кога овие два елементи ќе се здружат, удобноста е неизбежна.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Лесни материјали кои дишат

  Лесната надворешна влошка ја извлекува целата непотребна влага, за да бидете подготвени за дневни авантури. Дури и да се одлучите, после работа, да отидете на пијалок со пријателите, вашите стапала ќе се чувствуваат среќни и свежи.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Влошка од мемори пена и пета со ЕВА

  Направени да ги разгалуваат стапалата и да ви даваат чувство на бестежинска состојба, влошката вклучува смирувачка мемори пена и цврста ЕВА пета - сè за лесен и слободен чекор.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Издржливи и лесни за чистење

  Издржливи и подготвени да се справат со сè што имате - овие патики ќе бидат тука за сите ваши градски авантури. И одржувањето е лесно - само избришете ги со крпа.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Leisure Shoes Origin

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои маслинеста, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Миле Ѓорѓијоски, сатиричар

www.topshop.com.mk

Модерни и удобни
Удобни, пријатни за носење и со модерен изглед. Откако почнав да носам Вокмакс, се ослободив од болките во нозете и грбот додека пешачам. Подеднакво се добри и за шетање низ град, но и за во природа. Имам три типа старки, високи кондури вокмакс, од сите сум презадоволен.

1 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.