Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Trend Origin Старки

Photo
Video

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Walkmaxx Trend Origin Старки
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искусете неверојатна удобност со Walkmaxx Trend Класичните старки. Со добро познатиот заоблен ѓон, не само што ќе ви донесат радост во животот, туку и удобност на стаплата. Влошката од мемори пена овозможува мек чекор и напредно чувство на удобност. Без разлика на годините и полот, овој нов додаток на Walkmaxx семејстовото, мора да го имате. Достапни во црна и маслинеста боја, во димензии 36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете кон совршена удобност

Доколку сте во потрага по пар удобни обувки кои ќе ви пружат поддршка, Walkmaxx Trend Класичните старки го заслужуваат вашето внимание. Комбинацијата на удобност со сите предности на заоблениот ѓон, нудат неверојатна удобност за сите, без разлика на годините. Благодарение на нивната разновидност, одговараат на секоја стил, лежерно за на работа или за спортски активности.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Подобрен изглед и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тренд. Со овие прекрасни патики, ќе уживате во удобноста и истовремено ќе имате чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Која е вашата омилена боја?

Класичните старки се унисекс модел и се достапни во две бои, па тие ќе ви одговараат без разлика на стилот.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Маслинесто зелена

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

  Црна

Движете се со стил

Чести се проблемите во колената и грбот предизвикани од носење на несоодветни чевли. Со Walkmaxx Trend Класичните Старки, ќе носите обувки кои се соодветни  за вашите стапала, додека целото тело ги чувствува предностите. Нивниот познат заоблен ѓон, овозможува олеснување на точките на притисок на стапалата и го намалува притисокот на колената и зглобовите. Резултат? Инстантно подобро држење!

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin

Што ги прави Walkmaxx Trend Класичните старки вистинскиот избор:

 • Унисекс дизајн во суптилни бои
 • Заоблен ѓон за лесни чекори
 • Перниче на петата со ЕВА пена за дополнителна апсорпција на удари
 • Унисекс модел

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 

 Димензија 

 Должина на стапалото 

(см)

Trend Класични старки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Origin

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Технички карактеристики
Shoe Model Sneakers
Sole type Rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои маслинеста, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Миле Ѓорѓијоски, сатиричар

www.topshop.com.mk

Модерни и удобни
Удобни, пријатни за носење и со модерен изглед. Откако почнав да носам Вокмакс, се ослободив од болките во нозете и грбот додека пешачам. Подеднакво се добри и за шетање низ град, но и за во природа. Имам три типа старки, високи кондури вокмакс, од сите сум презадоволен.

1 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.