Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Барате патики кои ќе ви одговараат, кои нудат поддршка за уморните стапала и ви помагаат да останете активни во текот на денот? Walkmaxx Trend Старките со светки имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42, во прекрасен дизајн со светки!

Walkmaxx Trend Glitter Старки
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Барате патики кои ќе ви одговараат, кои нудат поддршка за уморните стапала и ви помагаат да останете активни во текот на денот? Walkmaxx Trend Старките со светки имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42, во прекрасен дизајн со светки!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сјаен пример за удобност

Walkmaxx Trend Старките со светки нудат уникатен дизајн без да ги запостават неопходните аспекти на квалитетните обувки за одење, како удобност и трајност. Покрај тоа што се забавни за носење, овие тренди патики го прават одењето и долгото стоење поудобно, благодарение на подеднаквото распределување на телесната тежина. 

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

Подобрен изглед и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тренд. Со овие прекрасни патики, ќе уживате во удобноста и истовремено ќе имате чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на делото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Која е вашата омилена боја?

Старките со светки се достапни во четири бои и ќе одговараат на секој стил. Со светки на врвот на патиките, ќе блескате каде и да одите.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Бела

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Беж

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Сива

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Црна

Есенски денови во стил и удобност

Есенските денови не треба да се потценуваат. Иако сè уште не е многу ладно, утринските температура се причината зошто новите Walkmaxx Trend Старки имаат топол внатрешен дел, кој ќе ги одржуваат вашите стапалата топли. Имаат и светки на надворешниот дел, кој со сигурност ќе ве развеселат. Без разлика на вашата возраст, едноставно, ќе ги обожавате.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter
Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

Што ги прави Walkmaxx Trend Старките вистинскиот избор:

 • Лесни, прозрачни материјали
 • Возбудлив дизајн со светки
 • Заоблен ѓон кој ги активира мускулите и го исправа држењето
 • Влошка од мемори пена за комплетна удобност и чувство на стабилност

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 

 Димензија 

 Должина на стапалото

(см)

Trend Старки со светки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Glitter

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
Технички карактеристики
Shoe Model Sneakers
Sole type Rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои беж, бела, сива, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.