Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Барате патики кои ќе ви одговараат, кои нудат поддршка за уморните стапала и ви помагаат да останете активни во текот на денот? Walkmaxx Trend Старките со светки имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42, во прекрасен дизајн со светки!

Walkmaxx Trend Glitter Старки
1.890,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Барате патики кои ќе ви одговараат, кои нудат поддршка за уморните стапала и ви помагаат да останете активни во текот на денот? Walkmaxx Trend Старките со светки имаат заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче за целосна удобност на стапалата. Достапни во димензии 36-42, во прекрасен дизајн со светки!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Стилизиран секојдневен изглед

Истакнувајќи ја едноставната силуета со врвки и детали кои се движат од светкави врвови и сребрени елементи околу ѓонот, Trend Glitter Старките ќе бидат забележани каде и да се појавите.

Нивниот атрактивен, но минималистички дизајн ги прави лесни за комбинирање со која било облека, ласкав спортски или уште поелегантен стил.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

Внесете малку гламур со сребренестиот сјај

Користејќи детали на познат стил на патики, Walkmaxx Trend Glitter Патиките вклучуваат атрактивни, контрасни детали и сјајни додатоци, за изглед што ја надминува линијата помеѓу безвременски и трендовски.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

Забавни и удобни патики: вистинското нешто за вашите стапала

Прекрасно дизајнирани и внимателно изработени, овие патики, не само што ве привлекуваат, туку и се удобни. Кога ги создававме, се погриживме вашите стапала да бидат задоволни, дури и ако ги носите цел ден. Затоа, носете ги за возбудливи активности на отворено, дружења со пријателите или продолжен викенд со семејството. Каде и да одите, ќе уживате во нивната удобност и ненадминливото меко, еластично чувство.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Заоблен ѓон со мемори пена

  Заоблениот ѓон ги држи вашите мускули активни за време на прошетки и имитира одење бос по песок, додека мемори пена ги обвиткува вашите стапала.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Материјал што дише

  Горниот материјал се грижи за свежото чувство на стапалата и ја отстранува целата непотребна влага. Дури и по долг ден, нозете ќе останат суви и на стабилна температура.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Glitter

  Издржлив преден дел

  Квалитетните конци се гаранција дека патиките ќе траат подолго. Сјајниот дел на капачето е издржлив, така ќе имате сјајни и убави чевли за повеќе сезони.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Leisure Shoes Glitter

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,9 8,2
37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои беж, бела, сива, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star