Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

За чекор кон удобна и одржлива иднина, заменивме дел од материјалите со нови, поеколошки. Подлогата на овие патики дише и се обликува на уникатниот облик на стапалото. Специјалниот ѓон со ситни воздушни меурчиња обезбедуваат леснотија, флексибилност и големо одбивање при чекорење. Плетениот материјал на горниот дел е растеглив и ќе ги прегрне вашите стапала во удобност.

Walkmaxx Knit Green Патики
4.390,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

За чекор кон удобна и одржлива иднина, заменивме дел од материјалите со нови, поеколошки. Подлогата на овие патики дише и се обликува на уникатниот облик на стапалото. Специјалниот ѓон со ситни воздушни меурчиња обезбедуваат леснотија, флексибилност и големо одбивање при чекорење. Плетениот материјал на горниот дел е растеглив и ќе ги прегрне вашите стапала во удобност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете кон зелена иднина

Изработени од рециклирани материјали со напредна Ultimax влошка која обезбедува леснотија и одлична мекост со зголемено одбивање при чекорење, овие патики брзо ќе станат вашите омилени.

Патиките се делумно изработени од одржливи материјали. Рециклираните материјали кои се користат во патиките се изработени од „PET“ шишиња, па затоа, со овие патики не само што ќе изгледате добро, туку и ќе придонесете кон добросостојбата на нашата планета.

Walkmaxx Sneaker Knit Green

Воздухот влегува - влагата излегува

Плетениот материјал нуди одличен проток на воздух низ овие патики. Дополнително, покрај специјално развиената подлога, овие се едни од патиките кои нудат најголем проток на воздух. Веќе нема да чувствувате влага на нозете. Тие ќе ги одржат вашите стапала свежи во текот на целиот ден. Супер лесни за пакување со дизајн за лесно облекување, ќе ги облечете за секунда. Не плашете се да не ги извалката, тие можат да го издржат секој терен и најдоброто е што тие може да се перат во машина. Ги обожаваме!

Walkmaxx Sneaker Knit Green

Дознајте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Патиките се делумно изработени од рециклирани материјали, па вие може да биде дел од подобрувањето на нашиот свет, обезбедувајќи си удобност која може да биде одржлива и да ги одржува вашите стапала и околината безбедни и заштитени. Овие патики имаат ѓон кој дише и се обликува на уникатниот облик на стапалата.

Ultimax за неверојатни перформанси

Поради специјално обликуваниот ѓон, изработен од супер ситни воздушни меурчиња, овие патики се неверојатно меки. Ѓонот, исто така, е многу еластичен и обезбедува големо одбивање при чекорење. Ова значи дека кога вашето стапало ќе го допре подот, материјалот се собира и ви дава повратна енергија за следниот чекор. Кога ги носите овие патики цел ден, ќе ја цените и нивната мекост и одлично триење благодарение на надворешната гума.

Walkmaxx Sneaker Knit Green

Екстра удобна влошка

Влошката е изработена од многу трајни материјали. Се обликува, мнека е и е дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на пот. Оттука, удобноста е веќе на следното ниво. Правилна поддршка за стапалата која ќе ги стабилизира вашите чекори и ќе се погриши да имате поддршка во текот на целиот ден.

Walkmaxx Sneaker Knit Green

Одржливост и удобност

Носењето на овие плетени патики ќе направи да се чувствувате удобно во текот на целиот ден бидејќи овие материјали овозможуваат одличен проток на воздух. Со лесното облекување, ќе ги облечете за само секунда. Благодарение на рециклираните материјали од „PET“, „PES“ и „EVA“ и употребата на био-масло и рециклирана гума, учествуваме во грижата за животната средина.. Но, никогаш по цена на квалитетот и вашата удобност. Учествувајте и вие. Изберете одржливост со неверојатна удобност и квалитет.

Walkmaxx Sneaker Knit Green
Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Knit Green Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,4 8,0
37 24,0 8,2
38 24,7 8,4
39 25,4 8,5
40 26,0 8,7
41 26,7 8,9
42 27,4 9,0
43 28,0 9,2
44 28,7 9,4
45 29,4 9,5
46 30,0 9,7

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star