Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во удобноста при секој чекор. Овие патики изгледаат прекрасно и се изработени од лесни материјали. Имаат одличен изглед и функционалност. Од надвор се стилски, а од внатре ќе ве разгалат со удобност. Издржливи, со мека влошка која дише и ја впива влагата за вашите стапала да бидат суви и без непријатни миризби.

Walkmaxx Hybrid Court Classic Патики
0,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Уживајте во удобноста при секој чекор. Овие патики изгледаат прекрасно и се изработени од лесни материјали. Имаат одличен изглед и функционалност. Од надвор се стилски, а од внатре ќе ве разгалат со удобност. Издржливи, со мека влошка која дише и ја впива влагата за вашите стапала да бидат суви и без непријатни миризби.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Омилените патики - Еден модел за секој изглед

Почувствувајте ја удобноста на влошката која е мека и се обликува на вашите стапала со цел да ви обезбеди неверојатна поддршка и проток на воздух. Вашите стапала ќе останат свежи и суви цел ден. Вложивме многу во дизајнирањето на овие патики, со цел да одговараат на сите ваши потреби. Лесно се комбинираат со лежерни и елегантни изгледи и се омилени на сите кои се грижат за изгледот. Покрај тоа, ќе бидете благодарни бидејќи патиките се лесни и нудат одлична поддршка.

Walkmaxx Sneaker Hybrid Court Classic

Продолжете со движење

Не заборавајте колку се важни удобните обувки. Овие патики можат да се пофалат со вистинска кожа која е со премиум квалитет и ги прави уште потрајни. Дополнително, меката влошка ќе го прими секој удар.

Размислете само колку чекори правите секој ден. Со нив, можете уште повеќе. И, како цреша на шлагот, одржување на кожата одозгора е само со една крпа.

Walkmaxx Sneaker Hybrid Court Classic

Дознајте зошто вашите стапала ќе ги обожаваат

Овие патики ја должат својата леснотија на ѓонот и влошката изработени од 100% EVA, дизајнирани со иновативна антомска технологија. Тие го содржат најдоброто од двата светови на обувки, тие се цврсти, а сепак лесни.

Цврсти и лесни

Благодарение на 100% of EVA овие хибридни патики се фалат со својата неверојатна леснотија. Иако се цврсти на изглед, носењето на овие патики е сосема различно. Со дополнителната влошка која дише, тие ќе ги одржат вашите стапала свежи и суви. Пробајте ги, нема да ве разочарат. Од првиот ден, ќе станат вашите омилени патики.

Walkmaxx Sneaker Hybrid Court Classic

Екстра удобна влошка

Влошката е изработена од екстра трајни материјали. Се обликува, мека е и дизајнирана со иновативна анатомска технологија која обезбедува подобар проток на воздух и апсорпција на пот. Оттука, удобноста ќе биде уште поголема. Правилната поддршка за стапалото ќе го стабилизира чекорот и ќе се погрижи за поддршката во текот на целиот ден.

Walkmaxx Sneaker Hybrid Court Classic

Горен дел од кожа

Вистинската кожа нуди премиум квалитет и одлична трајност на овие патики. Тие лесно се одржуваат и ако ги третирата со дополнителен спреј или восок, ќе бидат отпорни на дожд и течности. Кожата е цврст и траен но, мек и удобен природен материјал кој ќе ви ја понуди најдобрата заштита.

Walkmaxx Sneaker Hybrid Court Classic
Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Hybrid Court Classic Патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 24,0 8,2
37 24,6 8,3
38 25,3 8,5
39 26,0 8,6
40 26,6 8,8
41 27,3 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,3 9,4
45 30,0 9,5
46 30,6 9,7

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star