Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-68%
 • Со гордост ви ги претставуваме новите Вокмакс сандали 2.0!
 • Неверојатната удобност останува иста, но новите Вокмакс сандали 2.0 имаат подобар дизајн и поголеми предности.
Walkmaxx Sandals Сандали 2.0

Од Редовна цена: 2.790,00 ден. До


Специјална цена: 890,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Со гордост ви ги претставуваме новите Вокмакс сандали 2.0!
 • Неверојатната удобност останува иста, но новите Вокмакс сандали 2.0 имаат подобар дизајн и поголеми предности.
Дознајте повеќе
Детали за производот
Неколку причини зошто да ги купите Вокмакс Фитнес сандалите 2.0
 • го подобруваат држењето на телото
 • го намалуваат притисокот во нозете и мускулите кој се јавува при пешачењето
 • ја спречува болката во грбот и зглобовите
 • ги тонира и зајакнува мускулите на колковите, задникот и стомакот
 • ги согорувате калориите и слабеете со секој чекор
 • одговара на голем дел од вашата гардероба

Вокмакс фитнес сандали 2.0 – чекорете кон поздрав живот!

Летото започна и Вокмакс сандалите се идеални за прошетки кога температурите се многу високи. Овие лесни сандали го одржуваат вашето стапало ладно, суво и свежо. Модерните Вокмакс сандали ја подобруваат вашата физичка кондиција.

Најновото од индустријата за производство на обувки

Вокмакс фитнес сандалите го имаат оригиналниот заоблен ѓон кој го потпомага активирањето на мускулите на задникот и нозете. Вие можете правилно да се движите што значи дека ја подобрувате циркулацијата. Овие сандали го префрлаат притисокот од зглобовите на мускулите па вие слабеете и го зајакнувате телото многу побрзо од вообичаено!

Неколку причини зошто да ги купите Вокмакс Фитнес сандалите 2.0

 • го подобруваат држењето на телото
 • го намалуваат притисокот во нозете и мускулите кој се јавува при пешачењето
 • ја спречува болката во грбот и зглобовите
 • ги тонира и зајакнува мускулите на колковите, задникот и стомакот
 • ги согорувате калориите и слабеете со секој чекор
 • одговара на голем дел од вашата гардероба

Направени за да го подобрат вашиот живот менувајќи го начинот на кој чекорите, Вокмакс Фитнес сандалите 2.0 имаат заоблен ѓон кој прави да се чувствувате како да чекорите по мек песок. Природното движење подеднакво ја дистрибуира телесната тежина префрлајќи го притисокот од стапалата, зглобовите, грбот и колковите на мускулите. Па затоа резултатот е посилни мускули на нозете, задникот, грбот и стомакот.

Како да одите боси по песочна плажа – а сепак ќе изгледате модерно

Штом ќе ги облечете сандалите Walkmaxx, ќе забележите дека одите поинаку. Со секој чекор прво благо ќе се навалите нанапред, а потоа и наназад и петата ќе се спушти пониско во мекиот ѓон.

Ова е тајната на овој револуционерен изум: петата слободно пропаѓа во ѓонот и мускулите се напрегаат. Поточно:

 • петата пропаѓа во површината и го апсорбира шокот што вообичаено би се префрлил на ’рбетот
 • тежината се прераспределува од петата на средината од стапалото
 • и потоа едноставно се придвижувате нанапред со помош на прстите.

Се навалувате со секој следен чекор и благо ги извиткувате стапалата, како да одите боси. Овој тип на одење уште се нарекува и природно одење, со оглед на тоа што го поттикнува најприродното чувство: босоного одење, коешто исто така е и најздраво.

Со сандалите Walkmaxx Вашиот изглед ќе има двојна корист од пешачењето.

Пешачењето има позитивни ефекти врз здравјето и благосостојбата. Со сандалите Walkmaxx можете да извлечете уште повеќе!

Иновативниот заоблен ѓон Ви помага да ги тонирате мускулите, особено мускулите на нозете. Заоблениот ѓон го прераспределува притисокот од одењето врз мускулите од целото тело, а мускулите конзумираат најмногу калории.

Автоматски ќе согорувате повеќе калории додека одите со оглед на тоа што ќе ги користите мускулите поинтензивно. Исто така ќе искусите и други позитивни ефекти:

 • ќе ги тонирате грбните мускули
 • ќе ја подобрите циркулацијата
 • ќе ги тонирате стомачните мускули
 • ќе ги тонирате задникот и бутовите; и
 • ќе согорувате повеќе калории и на тој начин ќе ја намалите телесната тежина.

Со сандалите Walkmaxx ќе го подобрите телесниот тонус, природниот телесен став и благосостојбата, а истовремено ќе ја намалите телесната тежина!

До 30 проценти поголем предизвик за мускулите од вообичаено

Мускулната активност се зголемува поради специјалниот дизајн на обувките и последователниот пренос на тежината од зглобовите на мускулите. Споредено со нормалните обувки, мускулната активност се зголемува и до 30 проценти кога ги корситите сандалите Walkmaxx, со специјален акцент на грбните и бутните мускули и листовите.

Без разлика дали сте излезени на купување, го шетате кучето или пак одите на работа: можете да направите повеќе за Вашето тело со секој следен чекор. Колку почесто ги носите, резултатите ќе бидат позабележливи.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со прилагодливи лепенки
Достапни бои беж, бела, кафеава, црна
Достапни големини 37-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) мрежа, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star