Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Pure Стилски машки чевли

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Walkmaxx Pure Style машките обувки се достапни во нов дизајн соодветен за сите пригоди. Имаат лепенка и врвки за едноставно облекување кои нудат дополнителна удобност и безбедност. Имаат и влошка која дише како и антибактериски третман.

Walkmaxx Pure Стилски машки чевли

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure Style машките обувки се достапни во нов дизајн соодветен за сите пригоди. Имаат лепенка и врвки за едноставно облекување кои нудат дополнителна удобност и безбедност. Имаат и влошка која дише како и антибактериски третман.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобност и стабилност во комбинација со модерен дизајн 

Со новиот Walkmaxx Pure модел не само што ќе се чувствувате удобно туку и ќе изгледате модерно и софистицирано.

  • Модерните материјали и безвременскиот дизајн ги прават соодветни за сите пригоди. 
  • Антибактерискиот третман обезбедува свежа и здрава средина за вашите стапала.
  • Дополнителната лента и системот за едноставно облекување ги прават идеален избор за сите оние кои бараат удобност и стабилност. 
  • Wakmaxx заоблениот ѓон ви помага да го подобрите држењето и да го намалите притисокот од зглобовите. 

Идеални за секој ден како и за деловни настани

Атрактивните и елегантни Walkmaxx Pure Style обувки се соодветни за сите пригоди и ситуации. Во нив можете:

  • да уживате во дружењата со пријателите,
  • да отидете на спортски натпревар,
  • да отидете на вечера во ресторан или на прошетка. 

Обувки кои дишат и имаат антибактериска заштита

Бактериите, меѓу другото, се причина и за појавата на непријатните мириси. Овие обувки имаат перфорирана влошка со антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите обезбедувајќи свежа и здрава средина за вашите стапала.   

Заоблен ѓон за максимална поддршка

Концептот и дизајнот на Walkmaxx заоблениот ѓон се развиени во Германија. Овој ѓон го намалува притисокот од стапалата и еднакво ја распоредува телесната тежина. На тој начин помага во подобрување на држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, сива, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома