Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Pure Casual Женски сандали

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Walkmaxx Pure женските сандали се достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики за да се добие најголема удобност. Познатиот заоблен ѓон останува ист меѓутоа ја намаливме неговата висина и направивме да биде поширок за подобра удобност и поатрактивен изглед. Антибактерискиот третман кај стопалото ќе направи да нема непријатни мириси. Достапни се во 4 бои и во величини од 36-42.

Walkmaxx Pure Casual Женски сандали

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure женските сандали се достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики за да се добие најголема удобност. Познатиот заоблен ѓон останува ист меѓутоа ја намаливме неговата висина и направивме да биде поширок за подобра удобност и поатрактивен изглед. Антибактерискиот третман кај стопалото ќе направи да нема непријатни мириси. Достапни се во 4 бои и во величини од 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Тренди и удобни во текот на летото

Уживајте во летото и притоа бидете активни и изгледајте модерно. Овојпат тоа ќе го направите без сомнение со сандалите Walkmaxx, бидејќи тие имаат:

 • Современ дизајн кој ги следи најновите модни трендови
 • Заоблен ѓон за да помогне за да се намали притисокот врз стапалата и да се постигне поголема удобност
 • Поширока конструкција на ѓонот за постигнување на поголема стабилност и безбеден чекор
 • Антибактериски третман кај ѓонот за да се одбегне лош мирис

Проверете ги предностите од заоблениот ѓон

Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0 Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0

Антибактериски третман

Антибактерискиот третман ги штити вашите стапала од бактерии. Бактериите и потењето на стапалата често резултира со појава на непријатни мириси кои антибактерискиот третман помага да се избегнат. .

Прочитајте повеќе за предностите на Pure линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне со зголемувањето на активацијата на мускулите правејќи да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерна распределба на телесната тежина

  Рамномерната распределба на телесната тежина може да го подобри вашето држење преку олеснување на притисокот врз зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството дека чекорите боси ви овозможува најздрав и најудобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина овозможува лесен чекор кој им овозможува на корисниците да останат активни и на нозе подолг период.

Поминете преку сликатаTap on за детали.

Максимална удобност со новата надворешна конструкција на ѓонот

Walkmaxx Pure сандалите се состојат од нов надворешен ѓон за да се добие нов поатрактивен изглед, а притоа да се постигне врвна удобност. Надворешниот ѓон е поширок за да се постигне поголема стабилност и е понизок за да се добие посекојдневен изглед. Познатиот заоблен дизајн останува ист за да помогне со движењето и да помогне со намалување на притисокот врз зглобовите и колената. Поради тоа, може да ви помогне со неколку здравствени проблеми како што се отекување на стапалата, замор и континуирана болка.

Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0

Уникатен заоблен ѓон и антибактериски третман

Заоблениот ѓон беше развиен во Германија и беше одобрен од страна на нашите задоволни купувачи кои долго го користат. Тој се прави од EVA гума и прави вашите пети да паѓаат удобно благодарение на мекото амортизирање на петиците што обезбедува максимална удобност во текот на денот. Текстилниот дел од ѓонот е третиран со антибактериски третман за опкружувањето на стапалото да биде свежо и чисто без било каков лош мирис. .

Walkmaxx Pure Sandals Casual Women 4.0
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои бела/црна, златна, светло сина, црвена
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.