Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-79%

Walkmaxx Pure Oxford машките чевли се нов модел на нашето портфолио. Со својот модерен и безвременски дизајн тие се соодветни за било која пригода. Со веќе добро познатиот заоблен ѓон и антибактериски третман, овие чевли овозможуваат максимална удобност и топлина со секој чекор. Достапни во црна и кафеава боја со димензии од 40 до 46.

Walkmaxx Pure Oxford Машки чевли

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 619,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure Oxford машките чевли се нов модел на нашето портфолио. Со својот модерен и безвременски дизајн тие се соодветни за било која пригода. Со веќе добро познатиот заоблен ѓон и антибактериски третман, овие чевли овозможуваат максимална удобност и топлина со секој чекор. Достапни во црна и кафеава боја со димензии од 40 до 46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Супериорна удобност и стил при чекорењето

Walkmaxx Pure Oxford обувките за мажи се совршен избор за секој оној на кој му се потребни удобност и стабилност во исто време, без компромитирање на стилот. Со новиот Walkmaxx заоблен ѓон тие нудат супериорна удобност при чекорењето. Моделот Pure Oxford има:

 • Поширок ѓон за поголема стабилност и удобност
 • Супер мек горен материјал и топла внатрешност за есенската сезона
 • Антибактериски третман кој спречува ширење бактерии и лоши мириси
 • Два пара врвки со различни бои за две модни опции
 • Модерен дизајн кој е соодветен за било кој настан.

Погледнете ги предностите на заобленио ѓонe

Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0 Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0

Антибактериски третман

Антибактерискиот третман ги штити вашите стапала од бактерии. Бактериите создаваат непријатни мириси кои антибактерискиот третман помага да се одбегнат.

Погледнете ги предностите на Pure линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми активацијата на мускулите што ќе направи да се чувствуате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределена телесна тежина

  Рамномерно распределената телесна тежина може да го подобри држењето на телото со оелснување на притисокот врз зголбовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството како да чекорите боси овозможува да имате здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина овозможува лесен чекор што им овозможува на корисниците да останат подолго на нивните нозе.

Поминете преку сликатаTap on за детали.

Соодветни за многу пригоди

Walkmaxx Pure Oxford чевлите за мажи се сигурен избор за секој оној кој бара удобни и модерни чевли. Можете да ги носите на деловни состаноци, роденденски забави или да ги носите на прошетка низ градот. Со своите карактеристики и безвременски дизајн, тие ќе ви донесат уживање со секој чекор.

Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0

Антибактериски третман за безбедни и здрави стапала

Овие Oxford чевли се достапни со два пара врвки со различни бои кои ќе ви овозможат две модни опции. Тие се опремени со нов и поширок ѓон кој нуди стабилност, подобра амортизација и оптимална ширина за распределба на притисокот. Благодарение на лесната внатрешност и антибактерискиот третман, вашите стапала ќе бидат во безбедно и здраво опкружување. .

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0

  Сиви и црни врвки

 • Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0

  Сини и кафени врвки.

Заоблен ѓон за активација на мускулите и подобро држење

Тоа што е задолжително кај сите Walkmaxx обувки е популарниот заоблен ѓон. Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми активацијата на мускулите што ќе направи да имате чувство дека чекорите боси за здрав и удобен чекор. Исто така може да помогне да се одбегнат некои проблеми со стапалата како што се отоците и болката.

Walkmaxx Pure Oxford Shoes Men 4.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Pure Oxford Машки чевли

40 27,0
41 27,7
42 28,3
43 28,9
44 29,6
45 30,3
46 30,9

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка antibacterial treatment, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star