Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%
 • Заштитени со слој со максикмална отпорност, НОВИТЕ Вокмакс чизми 3.0 се меки и удобни и одлични за секакви временски услови.
 • Бидете во форма и уживајте во секој чекор - дури и кога времето е лошо.
 • Специјална понуда со ПОПУСТ!
Walkmaxx Outdoor Boots Чизми

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Заштитени со слој со максикмална отпорност, НОВИТЕ Вокмакс чизми 3.0 се меки и удобни и одлични за секакви временски услови.
 • Бидете во форма и уживајте во секој чекор - дури и кога времето е лошо.
 • Специјална понуда со ПОПУСТ!
Дознајте повеќе
Детали за производот

За максимална удобност при вашето чекорење

Вокмакс чизмите 3.0 се направени од материјали со највисок квалитет,а оригиналниот заоблен ѓон на ВОКМАКС овозможува активирање на мускулите на задникот и нозете за подобра активност и побрзо намалување на килограмите. Новите карактеристики ја зголемуваат удобноста и истрајноста за да ви овозможат удобен и лесен чекор за време на студените месеци.

 • Новиот слојот со МАКСИМАЛНА ЗАШТИТА е отпорен на масло и дамки
 • Влошката од ЕВА пена овозможува максимална удобност при чекорењето
 • Лесниот ѓон направен од ЕВА гума е одличен за ублажување на притисокот.
 • Отпорни се на ветер за оптимална заштита
 • Специјален нелизгачки ѓон

Придобивки од Walkmaxx Outdoor Boots 3.0

Зголемување на активноста со движење на мускулите

Заоблениот ѓон на ВОКМАКС помага за соодветно свиткување на стапалото при движење и го оптимизира активирањето на мускулите. Тоа значи дека со секој чекор ќе бидете поактивни и побрзо ќе ги намалите килограмите.

Имате чувство дека сте боси

Со секој чекор вашата пета ќе пропадне, ќе се извитка нанапред и тежината ќе се насочи кон вашите прсти - исто како да одите боси.

Подеднакво распределената телесна тежина го намалува притисокот на зглобовите

Природното свиткување ја распределува подеднакво телесната тежина и го префрла притисокот од стапалата, зголобовите, грбот и колковите. Ова овозможува соодветен баланс и поставеност на телото, а како резултат на тоа ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Влошка од ЕВА пена за зголемена удобност

Влошката од ЕВА пена ви нуди одлична удобност, мекост и топлина.

Мембрана отпорна на ветер со специјален слој

Материјалот на надворешната мембрана е отпорен на ветер и дише, а со тоа ја оптимизира топлината. Слојот за максимална отпорност нуди дополнителна заштита од масло и дамки.

Надворешниот дел е отпорен на ниски температури

Вашите стапала ќе бидат топли, бидејќи надворешен слој е направен од термопластична гума, па така е отпорен на многу ниски температури и штити од абразија.

Специјално нелизгачко дно за безбедно и суво чекорење

Без разлика на тоа дали се движите по мокра, леплива или каллива површина, Вокмакс чизмите се дизајнирани со специјален нелизгачки ѓон, па така вашите стапала ќе бидат стабилни. Поголемата широчина на шарките во делот помеѓу внатрешниот и надворешниот дел на обувката нудат поголема отпорност на лизгање, а поткренатиот ѓон овозможува подобра поддршка. Сигурно ќе им бидете благодарни на широките жлебови кои ќе ви помогнат кога се движите на каллива површина и кога ќе го одбегнете сопнувањето на камења и дупки.

1 2 3 4 5 6 7
 • 1 За спречување на лизгање
 • 2 За собирање на кал
 • 3 Не-лизгачки материјал
 • 4 Поголем канал за надолжно застанување
 • 5 Жирок канал за избегнување заглавување камчиња
 • 6 Не-лизгачки материјал
 • 7 За запирање на удолници

Совршен избор за љубителите на пешачењето, одлични за постари лица

Ако сте љубители на пешачењето сигурно е дека ќе сакате секој чекор да ви е удобен. Вокмакс чизмите се специјално дизајнирани за вашите чекори да бидат поудобни и побезбедни. Специјалните елементи на овие чизми исто така ги прават одличен избор за оние кои:

 • Додека пешачат имаат болки во грбот и нозете.
 • Имаат уморни стапала, цврста кожа на стапалата и/или испакнати коски.
 • Бараат полесен и поудобен начин за пешачење.

Поголем дел од корисниците се задоволни со своите Вокмакс обувки и со задоволство би ги препорачале на други лица.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Отпорни на вода и ветер и со нелизгачко дно
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома