Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%

Машки сандали за на плажа со каиш за затегнување за ваша удобност. Мекиот внатрешен ѓон прави тие да бидат цврсти и кога се мокри. Горниот дел е дизајниран за брзо да се исуши. Познатиот заоблен ѓон овозможува олеснување за вашите стапала и удобен и сигурен чекор. Тие се совршени за носење на плажа. Достапни се во величини од 40-45 и во 2 бои: црни и кафени.

Walkmaxx Sandals Машки сандали

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Машки сандали за на плажа со каиш за затегнување за ваша удобност. Мекиот внатрешен ѓон прави тие да бидат цврсти и кога се мокри. Горниот дел е дизајниран за брзо да се исуши. Познатиот заоблен ѓон овозможува олеснување за вашите стапала и удобен и сигурен чекор. Тие се совршени за носење на плажа. Достапни се во величини од 40-45 и во 2 бои: црни и кафени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дизајнирани за намалување на тензијата и спречување на болките

Овие сандали имаат заоблен ѓон кој ги активира мускулите на задникот и нозете и ви нуди поголема поддршка додека одите.

Притисокот од секој чекор се префрла од зглобовите на мускулите, стимулирајќи го зајакнувањето на мускулите, намалувајќи ја тензијата и спречувајќи ја болката во зглобовите, колената и грбот.

Во согласност со најновите трендови

Вокмакс сандалите за на плажа се достапни во модерни бои: црна и кафена, големини: 40 - 45.

Заоблен ѓон за зголемена мускулна активност; помал притисок во зглобовите

Вокмакс садалите за на плажа имаат заоблен ѓон кој ја зголемува активноста на мускулите во задникот и нозете. Притисокот од секој чекор се префрла од зглобовите на мускулите, стимулирајќи го зајакнувањето на мускулите, намалувајќи ја тензијата и спречувајќи ја болката во зглобовите, колената и грбот.

Општи придобивки од Вокмакс обувките

  • Го подобруваат држењето
  • Ја намалуваат тензијата и ја спречуваат болката во зглобовите и грбот
  • Ги активираат мускулите на задникот, нозете, колковите и стомакот
  • Ја стимулираат циркулацијата и ја спречуваат појавата на целулит
  • Модерни, лесни, дишат и удобни се

Лесни сандали кој ви нудат удобност за скеој ден

Вокмакс сандалите за на плажа се одлични за топлите летни денови. Тие се лесни и ви нудат чувство на масажа благодарение на кое можете подолго да пешачите.

Дизајнирани за намалување на тензијата и спречување на болките

Овие сандали имаат заоблен ѓон кој ги активира мускулите на задникот и нозете и ви нуди поголема поддршка додека одите.

Притисокот од секој чекор се префрла од зглобовите на мускулите, стимулирајќи го зајакнувањето на мускулите, намалувајќи ја тензијата и спречувајќи ја болката во зглобовите, колената и грбот.

Во согласност со најновите трендови

Вокмакс сандалите за на плажа се достапни во модерни бои: црна и кафена, големини: 40 - 45.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики лесни, со горен дел кој дава ефект на масажа
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, полиестер
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома