Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Fit Патики

Photo
Video
Outlet

Воведете пролетни бои во вашата гардероба со Walkmaxx Fit Патиките. Овие привлечни Fit Патики совршено ќе одговараат на вашата комбинација и ќе им го понудат на вашите стапала разгалувањето кое го заслужуваат. Го имаат познатиот заоблен ѓон на Walkmaxx и ќе ги охрабрат мускулите да се активираат за време на прошетката. Модел за мажи и жени достапен во тиркизна и сина боја.

Walkmaxx Fit Патики
2.490,00 ден.
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Воведете пролетни бои во вашата гардероба со Walkmaxx Fit Патиките. Овие привлечни Fit Патики совршено ќе одговараат на вашата комбинација и ќе им го понудат на вашите стапала разгалувањето кое го заслужуваат. Го имаат познатиот заоблен ѓон на Walkmaxx и ќе ги охрабрат мускулите да се активираат за време на прошетката. Модел за мажи и жени достапен во тиркизна и сина боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Многу повеќе од „фин“ изглед

Спојте го вашиот лежерен и спортски , вовeдете го вашиот унисекс урбан стил во нови димензии. Добро обмислениот дизајниран на овие патики дефинитивно ќе биде привлечен за секоја облека што ќе ја носите, без оглед на вашиот стил.

Walkmaxx Fit Sneaker Mesh

Едноставно нема да ги соблечете

Дури и по долги часови носење на патиките, кои ги зголемуваат вашите перформанси, ќе продолжите да ја чувствувате нивната удобност. Плетениот, прозрачен горен дел на патиките, се грижи вашите стапала никогаш не почуствуваат топлина и потење. И навечер сепак ќе ја чувствувате свежината на утрото.

Walkmaxx Fit Sneaker Mesh

Слобода во движењето

Заоблениот ѓон ја истакнува вредноста на Fit Mesh патиките на повисоко ниво. Почувствувајте ја леснотијата на апсорпција на удари и пространост како никогаш порано. Walkmaxx патиките се пријатни, пространи и внесуваат самодоверба во секој чекор што ќе го направите, без разлика на условите на патот по кој чекорите.

 • Walkmaxx Fit Sneaker Mesh

  Заоблен ѓон

  Го активира вашето тело и ги зголемува вашите дневни перформанси. Внесува вистинска доверба во вашиот чекор со совршена стабилност на секој терен.

 • Walkmaxx Fit Sneaker Mesh

  Обликувана ЕВА влошка

  Средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката ви дава бестежинска состојба

 • Walkmaxx Fit Sneaker Mesh

  Горен дел што дише

  Материјалите успешно ја балансираат температурата за ваша целосна удобност. Тие се прилагодуваат по ваш вкус и ви даваат слобода на движење.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Sneaker Mesh

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

37 24,5 8,0
38 25,2 8,2
39 25,8 8,4
40 26,5 8,5
41 27,2 8,7
42 27,8 8,9
43 28,5 9,0
44 29,2 9,2
45 29,8 9,4
46 30,5 9,5
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои grey/blue, тиркизна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон TPR
Материјал: Влошка fabric, ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) mesh PU, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Иван

www.topshop.com.mk

од убаво, поубаво
Претходните две години користев walkmax еспадрили за секаква намена.
Има можност да позајмам на една недела користење Нике и New balance патики.
Болки невидени, половина, колена, колкови, мускули во нозе.

Се вратив на еспадрилите (иако беа дотраени) и болките ги снема за два дена.
Тоа ме убеди дека walkmax обувките се стварно вредни. И ги купив овие, после 3 дена носење исто без болка, лесно движење, стапалата дишат.

Од мене имате лојален корисник на walkamax линијата за мажи.
PS: Си купив женски влечки за дома пошто стварно сум презадоволен од walkmax.

1 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.