Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-55%

Кул, опуштени и меки патики со велур, од Walkmaxx. Уживајте во стилскиот изглед, удобен заоблен ѓон и гумена нелизгачка подлога, кои со леснотија ќе ве однесат од бучавата во градот до спокојот на природата. Достапни во 4 бои, за мажи и жени.

Walkmaxx Fit Патики од велур

Редовна цена: 3.090,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Кул, опуштени и меки патики со велур, од Walkmaxx. Уживајте во стилскиот изглед, удобен заоблен ѓон и гумена нелизгачка подлога, кои со леснотија ќе ве однесат од бучавата во градот до спокојот на природата. Достапни во 4 бои, за мажи и жени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерни и удобни патики

Искусете ги нашите нови спортски, но и софистицирани патики за вашиот опуштен изглед. Горниот дел е изработен од растеглив материјал налик на велур, кои прават патиките да изгледаат модерно и кул. Дизајнот за сите сезони ќе ви овозможи овие патики брзо да станат вашите омилени, без разлика временските услови.

Walkmaxx Fit Shoes Suede

Вашите омилени за викенд но, и доволно стилски за да ги облечете за на работа

Овие патики ќе ви овозможат да уживате во удобноста во текот на целиот викенд, но, тоа не значи дека штом дојде понеделник, не треба да ги носите. Со вистинската комбинација на облека, веруваме дека ќе го заслужат своето место и во комбинациите за на работа. Без разлика каков е кодот на облекување на вашето работно место, тие совршено ќе се вклопат. Доколку барате удобност и стил, овие патики се вистинските за вас.

Walkmaxx Fit Shoes Suede

Изработени за да ги разгалат вашите стапала

Растегливиот материјал и модерениот дизајн ги прават овие патики задолжителна модна изјава. Широкиот простор ги разгалува стапалата и ви овозможува да ги носите цел ден.

 • Walkmaxx Fit Shoes Suede

  Обликувана ЕВА влошка

  Удобната, мека и обликувана ЕВА овлошка овозможува неверојатно бестежинско чувство, додека шок апсорпцијата ги штити стапалата од стрес, со кој би можеле да се соочите на улица или во природа.

 • Walkmaxx Fit Shoes Suede

  Трајни и цврсти, со горен материјал од велур

  Трајниот велур и комбинацијата од материјали може да го издржи секојдневното носење на секакви површини. Само облечете ги и чувствувајте се слободно, без разлика на сезоната.

 • Walkmaxx Fit Shoes Suede

  Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон на Walkmaxx ви овозможува удобност и неверојатно чувство на леснотија, кои ги почувствувате од првата секунда. Ѓонот е збогатен со нелизгачка гума за цврст чекор, без лизгање, на секаква површина.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Fit Патики од велур

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1
43 28,2 9,3
44 28,8 9,5
45 29,5 9,7
46 30,2 10,0

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ