Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Walkmaxx Fit Canvas Патики
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг - удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики . Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Среќни стапала со овие прекрасни патики од Walkmaxx

Модерни и подготвени да ги задоволат вашите очи - запознајте ги Walkmaxx Fit Canvas Патиките, совршен додаток на секоја дама. Изработени од меки материјали кои дишат, овие патики ќе станат вашиот омилен пар, особено кога знаете дека ќе треба да го поминете цел ден на нога.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Изработени со удобноста во предвид

Кога ги дизајниравме овие патики, удобноста беше наш приоритет. Овој модел е изработен за секојдневно носење, па затоа, тие треба да бидат навистина удобни и да дишат. Со цел да го постигнеме тоа, овој модел ги има најнапредните иновации за удобност и добросостојба на стапалата.

 • Fit Canvas моделот има EVA со влошка од гумен материјал, кој се користи во производството на најнапредните атлетски патики бидејќи совршено ги прима ударите на стапалото.
 • Моделот има широка влошка која обезбедува максимална удобност додека пешачите и оптимална безбедност и стабилност на сите површини.

Дизајн кој прави разлика 

Покрај конструкцијата и изборот на материјали, обративме посебно внимание на дизајнот на патиките. Совршената комбинација на спортски и елегантен дизајн ви овозможува да ги носите овие патики во секоја пригода. Горниот материјал е изработен од ребрасто платно кој им дава пролетен и летен изглед.

Walkmaxx Fit Shoes Canvas

Уникатен, заоблен ѓон

Walkmaxx Fit Canvas Патиките не само што изгледаат одлично, имаат и додадена вредност - зголемена активација на мускулите. Заоблениот ѓон, најдобрата карактеристика на Walkmаxx, има бројни предности кои ќе ја подобрат вашата добросостојба:

 • помага во зголемување на мускулната активација што прави да бидете пофит и да се чувствувате подобро
 • заоблениот ѓон помага во рамномерно распределување на тежината и намалување на притисокот во зглобовите
 • подоброто распределување обезбедува подобра шок апсорпција и помага во подобрување на држењето
 • заоблениот ѓон помага во намалување на проблеми со стапалата, како потекување и слични проблеми

Заоблениот ѓон е дизајниран во Германија со цел да обезбеди полесен чекор и да направи да се чувствувате како да одите боси во песокот. Лесниот материјал го прави чекорот полесен и помага да останете активни подолг период од времето.

Нови и подобрени Black Fit shoes

Fit Canvas патиките се едни од нашите најпопуларни производи и се ценети од нашите потрошувачи благодарение на нивните неверојатни карактеристики - тие дишат,  можат да се носат со секоја комбинација, за секоја активност, лесни се и удобни, обезбедуваат правилно позиционирање на стапалото и имаат зајакната подлога кај петата.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемување на активирањето на мускулите, со што вие ќе се чувствувате подобро и ќе бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да помогне во подобрување на држењето со тоа што ќе се олесни притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесните патики обезбедуваат лесен чекор а со тоа, зголемена активност и можност да стоите на нозе подолг период.

Застанете врз сликата за повеќе деталиДопрете на сликата за повеќе детали,

Достапни димензии и бои:

 • Димензии: 36-42
 • Бои: зелена и розева

Состав на патиките

 1. Горен дел: Обложено платно -> Памук
 2. Поставување: Мрежест материјал
 3. Влошка: Мемори пена
 4. Внатрешен ѓон: Обликувана ЕВА пена
 5. Надворешен ѓон : Гума
 

Димензија

Должина на стапалато

(см)

Fit Canvas Патики 36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
 

Како да го измерите вашето стапало

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Canvas

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Fit
Достапни бои canvas pistachio, розева
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Mesh, molded EVA, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) coated canvas

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.