Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Машки ниски чизми

Photo
Video
-50%

Заштитете се од дождот и студот

Новите машки чизми се водоотпорни, удобни и топли. Тие не се лизгаат и имаат заоблен ѓон за максимална удобност. Со нив ќе можете да бидете активни и кога временските услови се неповолни.

Walkmaxx Comfort Машки ниски чизми

Редовна цена: 5.290,00 ден.


Специјална цена: 2.645,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете се од дождот и студот

Новите машки чизми се водоотпорни, удобни и топли. Тие не се лизгаат и имаат заоблен ѓон за максимална удобност. Со нив ќе можете да бидете активни и кога временските услови се неповолни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

 

Суви и топли чизми

Есента и зимата се дождливи и снежни годишни времиња кои често ги ставаат нашите обувки на тест. Благодарение на водоотпорната заштита, Walkmaxx Comfort чизмите ги одржуваат вашите стапала суви и топли. 

Тие имаат и:

 • крзно во внатрешноста,
 • црвст горен дел,
 • нелизгачко дно.

Сега можете да уживате во прошетките на дожд или во снег. 

Придобивки на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0 Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0

Удобност на стапалото

Кога ве болат стапалата се чувствувате како да ве боли целото тело. Удобните Walkmaxx обувки со заоблен ѓон му ја даваат на вашето стапало поддршката која му е потребна во текот на целиот ден. 

Повеќе за придобивките од Comfort линијата

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активност.

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина. 

 • Чувство како да чекорите боси.

 • Лесни.

Удобност во секој чекор

Walkmaxx зимските чизми имаат заоблен ѓон кој им ја дава соодветната поддршка на вашите стапала и ви помага да бидете активни подолг временски период во текот на денот. Дополнително, мемори пената во влошката го прави секој ваш чекор како да одите на облаци. 

 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men Low 3.0
 

Величина

Должина на стапалата

(см)

Comfort Winter Boots Men Low 3.0 40 26,8
41 27,5
42 28,1
43 28,8
44 29,5
45 30,1
46 30,8
 

Како да го измерите стапалото

Машки зимски чизми и во друг модел

Погледнете ги и другите машки зимски модели.             

Повеќе информации

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) најлон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star