Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Машки зимски чизми

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Ги претставуваме новите Walkmaxx зимскичизми кои се водоотпорни, со ѓон кои спречува пролизгувње, патент за леснооблекување и влошка со мемори пена за одлична удобност и лесен чекор. Достапни во црна боја и со димензии од 40 до 46.

Walkmaxx Comfort Машки зимски чизми

Редовна цена: 5.980,00 ден.


Специјална цена: 619,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ги претставуваме новите Walkmaxx зимскичизми кои се водоотпорни, со ѓон кои спречува пролизгувње, патент за леснооблекување и влошка со мемори пена за одлична удобност и лесен чекор. Достапни во црна боја и со димензии од 40 до 46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршени чизми за поладното зимско време

Comfort Winter Boots се вашиот одговор за студените и влажни денови. Со својот софистициран изглед и чувство, водоотпорен дизајн, влошка со мемориска пена и заоблен ѓон, тие претставуваат совршена комбинаицја за зимските денови. Walkmaxx Comfort замиските чизми за мажи вклучуваат:

 • Нов дизајн на заоблениот ѓон со опција која спречува лизгање
 • Водоотпорен горен дел топла внатрешност за да направи стопалата да ви бидат суви и удобни
 • Страничен патент за полесно облекување
 • Внатрешна влошка со мемори пена за полесен чекор
 • Класичен дизајн за различни потреби

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0

Удобноста на стапалото влијае на комплетното здравје

Кога ве болат стапалата тогаш се друго ве боли – но тоа не мора да биде така. Носењето удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе им ја даде на вашите стапала потребната поддршка во текот на целиот ден.

Дознајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активност.

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина

  Рамномерно распоредување на телесната тежина за намалување на болките во стапалата.

 • Чувство како да чекорите боси

  Удобен чекор како да чекорите боси по песок.

 • Лесни

  Овозможуваат лесен и удобен чекор и соодветни за подолго користење во текот на денот.

Поминете преку сликатаrTap on за деталите.

Безбедни и топли дури и за време на студените зимски денови

Како и секоја година, нашата зимска колекција не може а да не ги прикаже зимските чизми со напредни одлики за да вие се чувствувате затоплени и безбедни. Оваа година, имаме додатно подобрен ѓон, кој е проширен со цел да се постигне поголема стабилност. Покрај тоа, водоотпорниот горен дел гарантира суви стопала, додека внатрешниот дел ќе направи вашите стопала да бидат топли без разлика колку е надвор студено.

Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0

Заоблен ѓон кој ќе ви помогне со различни проблеми во врска со стопалата

Тоа што не смее да недостасува е Walkmaxx заоблениот ѓон кој ќе даде поддршка за вашите стопала и ќе помогне да го избегнете непријатното чувство на заморени и отечени стопала, и со тоа ќе ви помогне да останете активни подолг период. Со овозможување на порамномерна дистрибуција на тежината, заоблениот ѓон исто така ви нуди олеснување кај точките под притисок кај стопалата и се намалува притисокот врз вашите колена и зглобови, и со тоа ви помага со отекувањето на стопалата и болката која оди со тоа. .

Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0

Ѓон кој спречува лизгање за постигнување на подобра стабилност

Сега можете храбро да зачекорите дури и кога има свеж снег или замрзната патека, бидејќи Walkmaxx зимските чизми имаат ѓон кој спречува лизгање ќе ви дадат поддршка и стабилност, со тоа што овозможувааат безбедно позиционирање на стопалото и цврста поддршка кај зглобот. Излезете надвор на прошетка во паркот или сретнете се со пријателите во блискиот паб на чаша кувано вино. Walkmaxx зимските чизми ќе ве чуваат да бидете безбедни и затоплени.

Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Men 4.0
 

Димензија

Должина на стапалото

(см.)

Comfort Winter Boots Машки чизми 40 26,6
41 27,2
42 27,9
43 28,6
44 29,2
45 29,9
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.