Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Style Shoes Женски високи обувки

Во моментот нема залиха.
Photo
Video

Префинет изглед за една модерна жена

Соmfort Style високите женски обувки од Вокмакс се сон на секоја модерна жена. Тие се удобни и модерни и се одличен избор за секоја пригода. Вие ќе се чувствувате и ќе се изгледате одлично!

Walkmaxx Comfort Style Shoes Женски високи обувки
Од 2.390,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Префинет изглед за една модерна жена

Соmfort Style високите женски обувки од Вокмакс се сон на секоја модерна жена. Тие се удобни и модерни и се одличен избор за секоја пригода. Вие ќе се чувствувате и ќе се изгледате одлично!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатна удобност за која сте сонувале отсекогаш

Walkmaxx Comfort Style shoes 2.0 Женските високи обувки се одлична комбинација за секоја модерна жена која бара софистициран, елегантен дизајн со максимална удобност во чекорењето.

Соmfort Style високите женски обувки од Вокмакс се удобни и модерни и се одличен избор за секоја пригода, дури и кога треба да поминете подолг период на нозе.

Збогувајте се со болните, отечени стапала благодарение на заоблениот ѓон кој ви дава идеална поддршка влошката со мемори пена за поголема удобност и топлина во постудените денови и мекиот дел кај петата кој го апсорбира ударот и го поттикнува природниот начин на чекорење.

Comfort Style високите обувки за жени не само што се удобни, туку и многу модерни и одлични за сите оние кои внимаваат на својот изглед, а истовремено сакаат да се чувствуваат пријатно.

Прочитајте повеќе за придобивките од заоблениот ѓон

Удобност на стапалата за целосна опуштеност

Удобните Walkmaxx обувки со револуционерниот заоблен ѓон, им ја даваат на стапалата поддршката која е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Докажан квалитет

Револуционерниот заоблен ѓон им дава поддршка на вашите стапала и ја намалува неудобноста и болката која се јавува по долги периоди на одење поттикнувајќи природен начин на движење.

 • Меката и удобна влошка која се наоѓа кај петицата, го намалува притисокот и го олеснува движењето.
 • Мемори пената го прави секој чекор поудобен и релаксирачки за Вашето стапало.
 • Заоблениот ѓон го намалува протисокот на зглобовите и ви помага да останете активни.

Конструкција на обувката:

 1. Горен дел - Полиуретан + еластин
 2. Внатрешен дел - текстил + мемори пена
 3. Влошка - одбрана хартија
 4. Горна страна - најлон
 5. Слој на ѓон 1 - полиуретан (PU)
 6. Слој на ѓон 2 - мек полиуретан (PU)
 7. Долен дел - термопластична гума(TPR)
1 2 3 4 5 67

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ви помага да ја зголемите активноста на мускулите со што ќе се чувствувате подобро.

 • Еднакво распределена телесна тежина

  Подеднакво распределената телесна тежина може да ја подобри поставеноста на вашето тело намалувајќи го притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да се движите боси

  Уживајте во здравиот и удобен начин на движење.

 • Лесни

  Овие обувки се лесни и ви овозможуваат да останете активно подолг временски период.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителен затоплувачки ефект во постудените зимски денови.

Застанете преку сликата Tap on за деталите.

Соодветни за:

Еластичниот дел на страните ги прилагодува речиси на сите стапала, па затоа овие обувки се идеален избор сите оние кои сакаат да изгледаат елегантно и да чекорат лесно на секојдневните прошетки. Исто така, овие чевли ќе ги заштитат вашите стапала од студ во текот на постудените месеци.

Овие обувки се идеален избор за оние:

 • што поголем дел од денот го поминуваат на стоење и сакаат да се ослободат од болки во стапалата
 • што искрено сакаат удобни обувки
 • што сакаат да одат како боси
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои wine, сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) антилоп, еластин, напа полиуретан, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star