Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort Style Машки високи обувки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%

Удобност, топлина и модерен дизајн за постудените денови

Comfort Style високите машки обувки ќе бидат ваш прв избор за студените есенски или зимски денови благодарение на нивниот елегантен дизајн, удобност, топлина и заштита. Едноставни за облекување и удобни за носење, во овие обувки ќе изгледате елегантно и ќе чекорите лесно.

Walkmaxx Comfort Style Машки високи обувки

Редовна цена: 2.390,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Удобност, топлина и модерен дизајн за постудените денови

Comfort Style високите машки обувки ќе бидат ваш прв избор за студените есенски или зимски денови благодарение на нивниот елегантен дизајн, удобност, топлина и заштита. Едноставни за облекување и удобни за носење, во овие обувки ќе изгледате елегантно и ќе чекорите лесно.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобност, топлина и модерен дизајн за постудените денови

Walkmaxx Comfort Style високите машки обувки ќе бидат ваш прв избор за студените есенски или зимски денови благодарение на нивниот елегантен дизајн, удобност, топлина и заштита. Едноставни за облекување и удобни за носење, во овие обувки ќе изгледате елегантно и ќе чекорите лесно. Внимателно одбраните материјали и дискретни бои, ќе ви овозможат да ја подигнете Вашата самодоверба со секој направен чекор.

Прочитајте повеќе за придобивките од заоблениот ѓон

Удобност на стапалата за целосна опуштеност

Удобните Walkmaxx обувки со револуционерниот заоблен ѓон, им ја даваат на стапалата поддршката која е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Докажан квалитет

Револуционерниот заоблен ѓон им дава поддршка на вашите стапала и ја намалува неудобноста и болката која се јавува по долги периоди на одење поттикнувајќи природен начин на движење.

 • Меката и удобна влошка која се наоѓа кај петицата, го намалува притисокот и го олеснува движењето.
 • Мемори пената го прави секој чекор поудобен и релаксирачки за Вашето стапало.
 • Заоблениот ѓон го намалува протисокот на зглобовите и ви помага да останете активни.

Конструкција на обувката:

 1. Горен дел - Полиуретан + еластин
 2. Внатрешен дел - текстил + мемори пена
 3. Влошка - одбрана хартија
 4. Горна страна - најлон
 5. Слој на ѓон 1 - полиуретан (PU)
 6. Слој на ѓон 2 - мек полиуретан (PU)
 7. Долен дел - термопластична гума(TPR)
1 2 3 4 5 67

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ви помага да ја зголемите активноста на мускулите со што ќе се чувствувате подобро.

 • Еднакво распределена телесна тежина

  Подеднакво распределената телесна тежина може да ја подобри поставеноста на вашето тело намалувајќи го притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да се движите боси

  Уживајте во здравиот и удобен начин на движење.

 • Лесни

  Овие обувки се лесни и ви овозможуваат да останете активно подолг временски период.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителен затоплувачки ефект во постудените зимски денови.

Застанете преку сликата сликата за деталите.

Соодветни за:

Еластичниот дел на страните ги прилагодува речиси на сите стапала, па затоа овие обувки се идеален избор сите оние кои сакаат да изгледаат елегантно и да чекорат лесно на секојдневните прошетки. Исто така, овие чевли ќе ги заштитат вашите стапала од студ во текот на постудените месеци.

Овие обувки се идеален избор за оние:

 • што поголем дел од денот го поминуваат на стоење и сакаат да се ослободат од болки во стапалата
 • што искрено сакаат удобни обувки
 • што сакаат да одат како боси
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, напа полиуретан, текстил / полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома