Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Comfort Style Машки патики

Photo
Video

Новите Walkmaxx Comfort Style Машки патики се новите обувки со врвки кои ќе ве освојат со нивниот опуштен дизајн. Комбинацијата на врвни материјали ги прават овие патики неверојатно удобни. Заоблениот ѓон ќе спречи болки во стапалата дури и по долг и напорен ден. Достапни броеви: 40 - 46 и прекрасни бои: темно сина и кафеава.

Walkmaxx Comfort Style Машки патики
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новите Walkmaxx Comfort Style Машки патики се новите обувки со врвки кои ќе ве освојат со нивниот опуштен дизајн. Комбинацијата на врвни материјали ги прават овие патики неверојатно удобни. Заоблениот ѓон ќе спречи болки во стапалата дури и по долг и напорен ден. Достапни броеви: 40 - 46 и прекрасни бои: темно сина и кафеава.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почувствувајте ја разликата со само неколку минути носење

Потрагата по совршениот пар патики заврши: Walkmaxx Comfort Style Машките патики имаат нова конструкција на влошката која ќе обезбеди удобност при газење на петата. Ова ја подобрува апсорпцијата на шок при одење и го зголемува движењето од пета кон прсти, за неверојатно чувство како да одите боси.

Удобност на стапалата за целокупна добросостојба

Кога ве болат стапалата, сè ве боли, но, не мора да биде така. Носењето на удобни обувки од Walkmaxx со иновативниот заоблен ѓон ќе им ја овозможи на стапалата потребната поддршка.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата 

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заболениот ѓон помага во мускулната активација и прави да се чувствувате подобро и да бидете во форма.

 • Рамномерно распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина помага во подобрување на ставот со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси е овозможен од најздравиот и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесните обувки во обезбедуваат лесен чекор и ви овозможуваат да биде активни и подолго време на вашите стапала

Застанете наДопрете на сликата за повеќе детали.

Останете подолго на нозе

Заборавете на уморните и потечени стапала - Walkmaxx Comfort Style се специјално развиени за да спречат појава на болки по долг, напорен ден. Благодарение на нивниот дизајн, лесната конструкцијам ќе можете да ги завршувате вашите обврски и да уживате во опуштени активност подолго време!

Walkmaxx Comfort Sneaker Style M
Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

Вашиот нов омилен пар патики

Еднаш штом ја откриете радоста од носењето на удобни обувки, ќе бидете незапирливи! Уживајте во зголемената самодоверба и енергија без разлика на годините или физичката подготвеност - Walkmaxx Comfort Style Машките патики се тука за вас. Имаат стилски дизајн во две бои и се идеални за пролет и лето. Ако обожавате удобни патики со модерен изглед, ова е совршениот модел за вас!

Walkmaxx Comfort Sneaker Style M
 

Број

Должина на стапало

(см)

Comfort Style Машки патики 40 26,4
41 27,0
42 27,7
43 28,4
44 29,0
45 29,7
46 30,4
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Comfort Sneaker Style M

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

40 26,4 8,1
41 27,0 8,3
42 27,7 8,4
43 28,4 8,6
44 29,0 8,8
45 29,7 8,9
46 30,4 9,1
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, кафеава
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) denim, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.