Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Style Машки патики

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Новите Walkmaxx Comfort Style Машки патики се новите обувки со врвки кои ќе ве освојат со нивниот опуштен дизајн. Комбинацијата на врвни материјали ги прават овие патики неверојатно удобни. Заоблениот ѓон ќе спречи болки во стапалата дури и по долг и напорен ден. Достапни броеви: 40 - 46 и прекрасни бои: темно сина и кафеава.

Walkmaxx Comfort Style Машки патики
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новите Walkmaxx Comfort Style Машки патики се новите обувки со врвки кои ќе ве освојат со нивниот опуштен дизајн. Комбинацијата на врвни материјали ги прават овие патики неверојатно удобни. Заоблениот ѓон ќе спречи болки во стапалата дури и по долг и напорен ден. Достапни броеви: 40 - 46 и прекрасни бои: темно сина и кафеава.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бидете кул со оваа модерна класика

Спортски инспирираните патики од Walkmaxx ќе ве шармираат со мазен дизајн, прекрасни мотиви во боја и препознатливиот заоблен ѓон. Комбинацијата на современ дизајн и исклучителни материјали ги прават овие патики неизоставен дел од вашата гардероба.

Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

Разгалете ги вашите стапала во елегантен стил

Изразете ја својата индивидуалност со овој пријатен пар на патики, обмислени до најситен детал . Овој лежерен пар патики, можете да ги комбинирате со вашите омилени фармерки или панталони и ќе ве направат да изгледате паметно и модерно, независно од приликата.

Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

Најудобни патики кои ќе ги носите цел ден, секој ден

Дизајнирани за да ги надминат барањата на урбаниот живот, овие патики ќе ви донесат удобност и ќе ги разгалaт вашите стапалата. Покрај тоа што ќе ја истакнат вашата појава, овие патики ќе ви овозможат целодневна удобност, благодарение на одличната шок апсорпција. Независно дали станува збор за работа или задоволство – секако ќе бидете згрижени.

 • Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

  Шшш, мемори пена

  Никој не треба да знае колку се меки и пријатни овие чевли. Тајната лежи во прилагодливата мемори пена и што се однесува до нас - каква пена?

 • Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

  Обликуван надворешен ѓон со ева

  Подготвени да го обоите градот во црвено? Овие патики вклучуваат цврста, флексибилна, но сепак мека ева влошка која може да поднесе целовечерна дружба со другарите.

 • Walkmaxx Comfort Sneaker Style M

  Воздушест и издржлив надворешен ѓон

  Заборавете на потта со Walkmaxx Comfrot Style машките патики. Вашите стапала ќе останат безбедни и свежи, благодарение на воздушните плетени материјали. Надворешната влошка дише и ја пропушта непотребната влага, оставајќи ги стапалата суви и среќни.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Comfort Style машки патики

Величина

Должина на стапало

(cm)

Ширина на стапало

(cm)

40 26,4 8,1
41 27,0 8,3
42 27,7 8,4
43 28,4 8,6
44 29,0 8,8
45 29,7 8,9
46 30,4 9,1
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, кафеава
Достапни големини 40-46
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) denim, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ